Sport i dieta – razem czy osobno?

Sport i dieta – razem czy osobno?

Moda na szczupłą i wysportowaną sylwetkę zdaje się nie przemijać. Od dawna ogromną popularnością cieszą się rozmaite diety cud, które mają spowodować nagły spadek zbędnych kilogramów, a najczęściej skutkują efektem jojo. Decydując się po raz kolejny na odchudzanie, warto zdać sobie sprawę że jedyną słuszną drogą do osiągnięcia celu jest ciężka praca. Dobrze zbilansowane posiłki oraz sport przy diecie to połączenie, które umożliwi skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Jakie ćwiczenia pomagają schudnąć?

Co do tego, że ćwiczenia pomagają schudnąć, nie ma żadnej wątpliwości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy sport przy diecie prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej w takim samym tempie. Przykładem mogą być w tym przypadku chociażby ćwiczenia siłowe, które raczej nastawione są na przyrost masy mięśniowej a nie na redukcję tłuszczu. Każdy, kto planuje schudnąć powinien zaprzyjaźnić się z butami do biegania, siodełkiem rowerowym oraz strojem kąpielowym. Bieganie, jazda na rowerze i pływanie, to nie tylko dyscypliny sportowe wchodzące w skład triathlonu ale także aktywności pomagające zredukować tkankę tłuszczową.

Czy dieta ma znaczenie?

Ależ oczywiście, że dieta ma znaczenie i to ogromne! Nawet najbardziej intensywny wysiłek fizyczny nie będzie skuteczny, jeżeli organizm będzie codziennie dostawał więcej kalorii niż jest w stanie spalić. Ćwiczenia pomagają schudnąć, jednak dopiero ich odpowiednie połączenie z dobrze zbilansowaną dietą pozwoli osiągnąć sukces w postaci smukłej i zgrabnej sylwetki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *