młodzieżowy pokój dla dziecka

Pokój dziecka – jak go urządzić, aby wszyscy byli zadowoleni?

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie małe wyzwanie. Z jednej strony musi to być przestrzeń bardzo funkcjonalna, z drugiej przytulna i stymulująca do rozwoju. Do tego musi spełniać oczekiwania zarówno rodziców, jak i dzieci, którym, szczególnie tym młodszym, fantazji nie brakuje.


Dlatego nim zaczniemy myśleć o urządzaniu pokoju dla naszej pociechy, powinniśmy porozmawiać na ten temat najpierw z dzieckiem, które z pewnością ma jakąś wizję na to, jak powinno wyglądać jego terytorium. Taka rozmowa to także okazja, aby w kreatywny sposób wytłumaczyć, szczególnie małemu człowiekowi, że dmuchana zjeżdżalnia lub basen z kulkami w niewielkim pokoju dziecka po prostu się nie zmieści.

Urządzanie pokoju dziecięcego nie musi być trudne!

Jaką więc wybrać taktykę, aby pokój dziecięcy urządzić zgodnie z oczekiwaniami małych i dużych, a przy okazji, żeby to było pomieszczenie funkcjonalne i przytulne?


Na początku warto zastanowić się jaki charakter ma mieć pokój dziecka.
W przypadku maluszków najlepiej sprawdza się postawienie na stonowany styl skandynawski, który bardzo łatwo dopasować do naszego gustu. Jego podstawą jest biel i pastelowe kolory, które z jednej strony stymulują rozwój dziecka, z drugiej zaś nie pobudzają go nadmiernie. Jeśli uważasz, że pastelowe kolory są za mdłe możesz je przełamać np. soczystą cytryną lub ożywczą miętą.

Ten mocniejszy akcent doskonale sprawdzi się jako trzeci kolor w kompozycji. Ważne, aby zarówno ściany, dodatki, jak i meble do pokoju dziecięcego nie były zbyt pstrokate, gdyż siłą rzeczy nieodzowną ozdobą tego typu pomieszczeń są także barwne zabawki, więc łatwo przesadzić z mieszanką kolorów.

Jakie meble do pokoju dziecięcego sprawdzą się dla starszej pociechy?

Nieco łatwiej jest skomponować pokój dla dzieci nieco starszych (chodzi o pociechy w wieku przedszkolnym i szkolnym). Tu podstawowym wyznacznikiem w urządzaniu pokoju dziecięcego jest gust jego lokatora. Niemniej jednak warto mimo wszystko w tym przypadku kierować się względną zasadą uniwersalności, bo to, że dziś nasze dziecko żyje przygodami Kubusia Puchata, to nie znaczy, że za dwa miesiące nie zmieni zdania i nie zakocha się w Myszce Miki.

Gdy już mamy określony charakter w jakim chcemy urządzić pokój wówczas możemy przejść do kolejnego kroku jakim jest wybór mebli do pokoju dziecięcego. Od czego zacząć? Najlepiej od łóżka, które można wybrać na eltapmeble.pl.

Łóżko – najważniejszy mebel w pokoju dziecka

W ofercie znajdziemy na przykład kanapę ROSA, która nie zabiera dużo miejsca, gdy jest złożona. Jest ona także przestronnym miejscem do spania po rozłożeniu. Mebel utrzymany jest w dwukolorowej tonacji – oparcie i siedzisko są w jednej kolorystyce, zaś dół kanapy i boki w drugiej, kontrastującej do pierwszej. Cechą szczególna kanapy ROSA jest intuicyjny rozsuwany system, który dopasowuje się do pozycji spania dziecka oraz sporych rozmiarów pojemnik na pościel.

Do pokoju dziecka można także wstawić łóżko PARYS, które cechuje się uniwersalnym designem i prostotą w konstrukcji. Drewniany korpus łóżka dodaje nieco wnętrzu powagi jednocześnie nie pozbawiając go dziecięcej delikatności. Z kolei wygodna, miła w dotyku tapicerka wykonana z trwałych materiałów doskonale zadba o komfort snu twojej pociechy. Łóżko posiada także praktyczny schowek na pościel. Połączenie tych wszystkich elementów powoduje, że PARYS jest najczęstszym wyborem wśród rodziców.


Gdy już mamy wybrane łóżko, które stanie w pokoju dziecka teraz wystarczy dobrać do niego kolejne meble, które spełnią oczekiwania naszej pociechy, jak i rodziców. Ważne, aby pozostała część wnętrza „nie gryzła się” z „sercem” pokoju dziecięcego, a rodzicie bez refleksji nie zgadzali się na wszystkie pomysły malucha. Zachowując te zasady z pewnością uda nam się stworzyć idealny pokój dla dziecka.

Share

2 Comments

  1. Panele winylowe Reply

    Dokładnie, pokój dziecka powinien być urządzony z pomysłem. Zdecydowanie będzie się tu liczyła jego funkcjonalność i wygoda jaką młodemu człowiekowi zaoferuje się poprzez ciekawą aranżację. Meble i wszelkie dodatki powinny współgrać ze sobą i tworzyć przyjemną aurę otoczenia. I tu zgadzam się, że uniwersalność zastosowanego wyposażenie będzie też ważna, gdyż będzie ona dopasowywała się do wieku dziecka.

  2. Anonim Reply

    Zgadzam się z tym, że nim zabierzemy się za urządzanie pokoju dziecięcego trzeba porozmawiać z samym zainteresowanym. Szczególnie, gdy nie jest już maluszkiem leżącym w łóżeczku, ale dumnym przedszkolakiem lub uczniem. I ja tak właśnie zrobiłam. No i wszyscy są zadowoleni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *