Uniwersytet Trzeciego Wieku – czy nie jest za późno?

Uniwersytet Trzeciego Wieku – czy nie jest za późno?

Mówi się, że na politechniki i różnego rodzaju uniwersytety chodzą tylko i wyłącznie ludzie młodzi, spragnieni wiedzy i pragnący podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Lecz czy tak musi być? Uniwersytet Trzeciego Wieku całkowicie obala ten mit, który sprawia iż bardzo często sprawia iż starsze osoby zamykają się w domu i oddają się rzeczom, które są typowe dla polskiej Babci i polskiego dziadka.

Co to jest Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Uniwersytet trzeciego wieku to najprościej mówiąc uczelnia, która skierowana jest do starszych osób i chce wykorzystać to, co starsi ludzie mają w sobie najlepszego – ich wiedzę i doświadczenie.

Co oferuje uczelnia?

Prócz wykorzystania wiedzy i doświadczenia dla starszych osób, takie uczelnie dają coś więcej – uczelnia jest w stanie dostarczyć wiedzę starszym ludziom, którzy bardzo często stawali przed ciężkim wyborem – miłość i praca kontra wykształcenie w mieście.
Odpowiednia nauka dla starszych osób, połączona z grupą która jest w podobnym wieku co osoby, które przez swoje ukochane wnuczęta są kochanymi babciami jak i dziadkami sprawiają, że starszym osobom wraca siła i chęć do życia?

Czy na zapis na Uniwersytet Trzeciego Wieku nie jest za późno?

Bardzo często można usłyszeć słowa, które wypowiadają rodzice do swoich dzieci, sugerujące że rodzice są już nieco za starszy na Uniwersytet. Jednakże na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nikt nie jest za stary, a człowiek uczy się przez całe swoje życie.
Poza tym w życiu nie można żałować tego że się spróbowało – można żałować tylko tych rzeczy, których się nie dane było spróbować.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *