Ile pieniędzy zabrać na wyjazd za granicę?

Ile pieniędzy zabrać na wyjazd za granicę?

W kwestii udanych wakacji, bardzo ważnym aspektem jest ilość gotówki, jaką weźmiemy ze sobą na wypoczynek. Oczywiście nie ma jednej określonej kwoty, ta zależy zarówno od kraju, do jakiego się wybieramy, jak i od rodzaju wypoczynku. I tu dla wielu niespodzianka – im droższe wczasy (all inclusive) tym mniej pieniędzy będzie potrzebne na miejscu, bo wszystko wliczone będzie w cenę!

Ile pieniędzy warto ze sobą mieć – podstawowy koszt wyjazdu

Na tę kwestię warto spojrzeć z różnej perspektywy. Z jednej strony – należy mieć przy sobie minimum, które pozwoli przeżyć wakacje na zadowalającym poziomie. Biorąc przykład Rumunii – śpiąc w schronisku górskim i przygotowując posiłek na własną rękę z zakupionych w sklepie produktów, na osobę dorosłą spokojnie wystarczy ok 70 lei na dzień. Jednak w przypadku, gdy nocleg będzie w luksusowym hotelu, a wyżywienie w wysokiej klasy restauracji, to koszt wyjazdu wzrasta nawet kilkukrotnie. Z drugiej strony, nie warto nosić przy sobie całości gotówki, można ją niechcący zgubić.

Wymiana waluty – w kraju czy za granicą?

Wiele osób wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek za granicę zadaje sobie pytanie o to, czy wymiana waluty korzystniejsza będzie w Polsce czy w kraju docelowym. Coraz popularniejsze staje się jeszcze inne rozwiązanie – płatność kartą walutową. Niektóre banki widząc zainteresowanie swoich klientów takim sposobem rozliczania, obniżają prowizje za płatności walutowe. Dzięki temu koszt wyjazdu jest mniejszy i nie trzeba martwić się o wymianę waluty.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *