naprawa iphone

Poważne uszkodzenia iphone’a i ich naprawa

Pomimo że iphone uchodzi za sprzęt wytrzymały, nawet to innowacyjne urządzenie może ulegać uszkodzeniom i awariom. Dzisiaj przyjrzymy się najpoważniejszym usterkom iphone’ów. Całe szczęście wszystkie wymienione przez nas problemy może rozwiązać autoryzowany serwis Apple.

Problem z płytą główną

Bez wątpienia wszelką niesprawność płyty głównej należy uznać za poważny problem, gdyż podzespół ten jest niejako sercem całego urządzenia. Ponadto, ażeby dostać się do płyty konieczny jest demontaż obudowy, który w przypadku iphone’a nie jest prosty i wymaga profesjonalnego podejścia do tematu. Na czym najczęściej polega naprawa iphone, jeśli chodzi o płytę główną?

Najczęstszą czynnością wykonywaną przez serwisanta jest rebailing ścieżek. Ponadto, relatywnie często zgłaszaną usterką jest awaria podświetlenia w smartfonie, która również wymaga interwencji na poziomie płyty głównej urządzenia.

naprawa iphone

Poważna naprawa iphone – awaria systemowa

Stosunkowo rzadkim, jednak poważnym problemem jest awaria systemu obsługującego urządzenie. Warto podkreślić, że jest to problem, za który w całości odpowiada producent. Dlatego też naprawę iphone’a można w takiej sytuacji bezproblemowo przeprowadzić w autoryzowanym serwisie Apple. Trudno dokładnie określić, jak długa i skomplikowana będzie naprawa urządzenia w przypadku awarii systemu. Wszystko zależy bowiem od stopnia uszkodzeń oraz ich rodzaju.

Zalany iphone – to nie koniec świata

Obecnie iphone’y cechuje bardzo duża wodoodporność, co jednak nie oznacza, iż zalanie urządzenia dużą ilością płynu nie będzie miało żadnych konsekwencji. Woda czy dowolny inny płyn może się dostać do urządzenia przez mikro szczeliny. Niestety, nawet zwykła wilgoć może wywołać poważne szkody, w postaci przepalenia płyty głównej czy zniszczenia baterii. Ponadto, pojawia się również poważne ryzyko korozji. W przypadku zalania iphone’a należy go jak najszybciej wyłączyć oraz zanieść do serwisu. Specjaliści powinni rozkręcić urządzenie, profesjonalnie osuszyć oraz ewentualnie wymienić poszczególne elementy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *