Praca zdalna

Czy praca zdalna jest bezpieczna?

Kwestia bezpieczeństwa pracy zdalnej jest jednym z tych zagadnień, które poruszane są w każdej firmie. Praca zdalna stała się możliwa do wykonania z uwagi na bardzo szybko postępujący rozwój technologiczny. W ten sposób możliwości prowadzenia różnych procesów stały się bardziej realne z dowolnego miejsca na świecie, w którym znajdowali się poszczególni pracownicy.

Jednakże praca przez sieć, przez komputer to nie tylko większe szanse, ale także większe zagrożenia. Tym bardziej więc zadbanie o bezpieczeństwo jest kwestią kluczową. W jaki sposób o owo bezpieczeństwo najlepiej zadbać? Należy wskazać na dwa podstawowe elementy:

  • odpowiednie zabezpieczenie antywirusowe
  • odpowiednie oprogramowanie wspierające funkcje bezpieczeństwa

Zabezpieczenie antywirusowe

Profesjonalny program antywirusowy, najbardziej aktualne i najnowsze wersje tegoż oprogramowania to element, bez którego nie można uzyskać wymaganego poziomu bezpieczeństwa. Za bezpieczeństwo systemów informatycznych w firmach odpowiadają oczywiście wyspecjalizowani pracownicy. Ich wiedza i doświadczenie stanowią czynnik pozwalający im w pełni zaufać oraz powierzyć owo bezpieczeństwo firmy. Program antywirusowy nie może pozwalać tylko na zabezpieczenie połowiczne, ale powinien on chronić zasoby informatyczne w sposób kompleksowy. Dlatego też stosować należy najbardziej aktualne, płatne wersje programów antywirusowych uznanych w tej branży marek. Przykładem może być Kaspersky, Bitdefender, Panda, Avast, AVG oraz kilka innych.

Najlepsze dostępne narzędzia pracy

Oprócz najlepszego dostępnego oprogramowania antywirusowego, istotnym elementem jest korzystanie z najlepszych narzędzi informatycznych. Platforma Microsoft 365, która zastąpiła pakiet Office 365, to doskonały przykład oprogramowania, które nie tylko znacząco ułatwia pracę w biurze, funkcjonowanie firmy, ale jednocześnie też pozwala bezpiecznie i skutecznie realizować proces pracy zdalnej. Samo pojęcie pracy zdalnej ciągle ewoluuje, ale nie jest żadną tajemnicą, że w dużej mierze tenże segment jest przyszłością biznesu, jest przyszłością funkcjonowania przedsiębiorstw. Im bardziej postępować będzie globalizacja, tym zapotrzebowanie na ową pracę zdalną będzie większe.

Dlaczego Microsoft 365?

Platforma 365 to jedno z najlepszych i najbezpieczniejszych dla pracy zdalnej narzędzi zarówno w opinii fachowców jak i użytkowników. Platform pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności pracy jak również na znaczące ograniczenie formalności. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, platforma ta wraz z programem antywirusowym daje użytkownikom bardzo wysoki stopień zabezpieczenia. Zastosowane systemy pozwalają na ochronę przed:

  • wirusami
  • złośliwym oprogramowaniem
  • wszelkimi próbami wyłudzenia informacji
  • spamem
  • oprogramowaniem wyłudzającym okup

Bardzo istotną funkcją jest również możliwość bardzo skutecznego zabezpieczenia systemu przed wyciekiem danych od klientów, od kontrahentów. Cyberprzestępcy bardzo często próbują uzyskać dostęp do danych klientów, a platforma Microsoft 365 chroni przed ich niekontrolowanym wyciekiem. Jednocześnie też zastosowane narzędzia skutecznie chronią również przed niekontrolowanym i nieumyślnym usunięciem czegoś ważnego.

Microsoft 365 to platforma, która chroni dane firmowe, która chroni dane klientów nie tylko w odniesieniu do komputerów firmowych. W tym względzie mowa jest także o ochronie danych przy wykonywaniu pracy zdalnej na prywatnych urządzeniach pracowników przedsiębiorstwa. Platforma zarówno w zakresie różnych procesów jest bardzo łatwa w obsłudze, pozwala korzystać z szeregu udogodnień, z szeregu różnych narzędzi. Jest ona znacznie bardziej rozbudowana w stosunku do swojego poprzednika, czyli do pakietu Office 365. Jest ona dedykowana pracy zdalnej zapewniając nie tylko swobodny dostęp do tych samych pakietów i aplikacji co w przypadku pracy w biurze.

Oprócz tego daje ona pełne poczucie bezpieczeństwa dzięki rozbudowanemu systemowi zabezpieczeń. W ten sposób jest to platforma zapewniająca pełen komfort w pracy zdalnej.

Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *