Jak najlepiej dobrać części zamienne?

Jak najlepiej dobrać części zamienne?

Osobisty zakup części motoryzacyjnych może być sposobem na cięcie całkowitych kosztów naprawy, jeśli tylko mamy świadomość, w jaki sposób poprawnie przeprowadzić całą operację.

Wydawałoby się, że w dobie rozwoju serwisów aukcyjnych kupno podzespołu samochodowego to bułka z masłem. Okazuje się jednak, że bardzo często kupujący, zamiast wybrać dobry sklep motoryzacyjny, kierują się tylko i wyłącznie małą kwotą produktu, a jak wiadomo – niska cena bardzo rzadko idzie w parze z jakością. Właśnie dlatego laik motoryzacyjny, który pominie numery oryginałów może, mówiąc kolokwialnie, zderzyć się ze ścianą. Podwójne koszta ewentualnego błędu mogą wynikać z faktu, że sprzedawcy przeważnie nie przyjmują zwrotów towaru.

Jakimi informacjami należy się kierować, przeszukując dobry sklep motoryzacyjny?

Oprócz podstawowych danych, tj. marka, model, rocznik samochodu, wyszukiwarki podzespołów mogą wymagać podania mocy silnika, daty produkcji, a nawet rodzaju wyposażenia. Kolejnym kryterium może okazać się rodzaj skrzyni biegów (automatyczna / manualna), a nawet obecność klimatyzacji w pojeździe. W końcowym rozrachunku nie należy zapominać, że każdy katalog podzespołów to tylko algorytm, który może nieprecyzyjnie dobrać interesującą nas część. Pewniejszym sposobem będzie podanie numeru VIN pojazdu, co zdecydowanie zwiększy szanse na powodzenie.

Wyszukiwanie zamienników poprzez numery oryginałów

Stuprocentową metodą na perfekcyjną podmianę elementu będzie sczytanie unikalnego numeru, który występuje na każdej części pojazdu. W większości przypadków będzie więc wystarczył demontaż felernego podzespołu i wpisanie jego numeru w wyszukiwarkę internetową. Internetowe katalogi części zamiennych mają możliwość wyszukiwania elementu przez symbol OE/OEM (Original Equipment Manufacturer). To nic innego, jak właśnie numery oryginałów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *