Chcesz uprawiać sport? Od czego zatem zacząć?

Chcesz uprawiać sport? Od czego zatem zacząć?

W panującej od niedawna modzie na zdrowy styl życia, osoby nieuprawiające żadnego sportu spotykają się ze społecznym ostracyzmem. I bardzo dobrze! Ruch to zdrowie. Jednak w jaki sposób ma zacząć ten, kto do niedawna był jeszcze wielbicielem kanapy?

PO PIERWSZE: MOTYWACJA

Jeśli zaczniesz uprawiać sport tylko dlatego, że „wszyscy tak robią”, załamiesz się po kilku treningach. Znajdź swój cel! Może to być utrata wagi, budowa mięśni czy rozładowanie się po całym dniu pracy przy biurku. Kiedy sprecyzujesz, co chcesz osiągnąć, możesz już zawsze do tego wracać. Powiesisz na lodówce plan treningowy, swoje dawne plażowe zdjęcie i – voila! – otrzymasz świetną motywację na chwile załamania.

PO DRUGIE: WYBÓR DYSCYPLINY

Gdy już ustalimy swój cel, pora zająć się wyborem aktywności fizycznej. Warto dopasować ją do tego, co chcemy osiągnąć. Jazda na rowerze powinna spodobać się ludziom z nadwagą, natomiast biegi cudownie rzeźbią mięśnie nóg. Skąd jednak wiedzieć takie rzeczy? Pomocy może udzielić nam dobry trener bądź pracownik siłowni (który także posiada profesjonalną wiedzę!).

PO TRZECIE: DOBRY TRENER

Języka obcego i sportu nie można nauczyć się bez nauczyciela. Dlatego tak istotną kwestią jest profesjonalna opieka. Przed podjęciem aktywności fizycznej należy udać się do lekarza, następnie dopiero do trenera. Medyk może jedynie sprawdzić, do jakiego wysiłku zdolny jest nasz organizm, natomiast to coach rozwinie jego możliwości. Bez porad na temat prawidłowego ułożenia stóp biegacz – amator może nabawić się groźnych kontuzji. A nie o to przecież chodzi!

Wspaniale, jeśli zaczynasz podejmować aktywność fizyczną. Zwróć jednak uwagę na swoje bezpieczeństwo: ustal motywację, wybór dyscypliny, niech zaopiekuje się Tobą dobry trener. Dzięki temu zdobędziesz zdrowie i dobre samopoczucie.
Powodzenia!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *