Czy warto iść na studia podyplomowe?

Czy warto iść na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe stały się aktualnie bardzo popularne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jeśli wybierze się dobry kierunek studiów, to rozwiązanie to niesie za wiele zalet.

Dobry kierunek studiów – praktyka

Przede wszystkim studia podyplomowe są znacznie praktyczniejsze od stacjonarnych. Wykładowcy skupiają się na pokazaniu kierunku w bardziej praktyczny sposób. Na studiach stacjonarnych w większości jest teoria i poza nią nie można niczego więcej się nauczyć. Z kolei jeżeli wybierze się dobry kierunek studiów podyplomowych, to można zacząć przygotowywać się do zawodu poprzez ćwiczenia. Szczególnie się to przydaje przy kierunkach ścisłych.

Studia podyplomowe – dwa lata

Ponadto bardzo ważne jest to, że studia podyplomowe trwają jedynie dwa lata. Ostatecznie w trakcie tych dwóch lat można nauczyć się nawet więcej, niż w trakcie studiów stacjonarnych, które trwają trzy lata. Oprócz tego zajęć nie ma tak wiele, jak na studiach stacjonarnych, ponieważ dotyczą one jedynie określonego zawodu. Nie ma przedmiotów dodatkowych.

Z punktu widzenia pracodawcy

Bardzo ważne jest również to, że pracodawcy znacznie lepiej patrzą na kandydata, który ukończył studia podyplomowe, niż tego który ukończył jedynie stacjonarne. Dzieje się tak, ponieważ zdają sobie oni sprawę z tego, że są one bardziej praktyczne i w lepszy sposób przygotowują do wykonywania przyszłego zawodu. Ponadto jeżeli ktoś ukończył studia stacjonarne i poszedł na podyplomowe, to świadczy to o tym, że jest ambitny, a cecha ta również jest doceniana przez pracodawców.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *