Czy warto wyjechać na wakacje bez biura podróży?

Czy warto wyjechać na wakacje bez biura podróży?

Wzrost statusu ekonomicznego Polaków poskutkował tym, że coraz więcej osób pasjonuje się podróżami – zarówno tymi dalszymi jak i bliższymi. Jeszcze kilkanaście lat temu wczasy za granicą były luksusem dostępnym dla nielicznych. Obecnie tygodniowa wycieczka do Egiptu czy Grecji jest w zasięgu każdej, przeciętnie zarabiającej osoby. Jak podróżują Polacy? Organizują wakacje na własną rękę czy korzystają z oferty przedstawionej przez biuro podróży?

Wypoczynek organizowany przez biuro podróży

Korzystanie z oferty biur podróży ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest chyba to, że cały wyjazd od początku do końca jest zaplanowany i zorganizowany i turysta o nic nie musi się martwić, no może poza tym, żeby nie spóźnić się na samolot. Przeważnie na miejscu wypoczynku może liczyć na pomoc i opiekę pilota wycieczki, co jest pomocne zwłaszcza wówczas, gdy nie zna się miejscowego języka. W ofercie przedstawionej przez biuro podróży można znaleźć wiele ciekawych propozycji na wypoczynek na całym świecie.

Wakacje na własną rękę

Innym sposobem niż korzystanie z gotowej oferty są wakacje na własną rękę. Samodzielne planowanie i rezerwowanie atrakcji i noclegów to zadanie dla osób zorganizowanych i orientujących się w lokalnych standardach. Dzięki takim wakacjom z pewnością więcej można zwiedzić – nie trzeba sztywno trzymać się narzuconego przez kogoś planu wycieczki. Organizując wypoczynek na własną rękę można też trochę zaoszczędzić, jednak należy liczyć się z tym, że załatwienie wszystkich spraw zajmie trochę czasu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *