Idziemy na plażę – co nas zabezpieczy?

Idziemy na plażę – co nas zabezpieczy?

Wypoczynek na plaży to opcja, którą wiele osób wybiera na urlop wakacyjny. Jednak aby takie plażowanie było bezpieczne, warto wiedzieć co wziąć ze sobą na plażę. Promienie słońca, chociaż są ciepłe i przyjemne, to mogą powodować powstawanie na skórze niekorzystnych zmian, które w skrajnych przypadkach mogą zamienić się w zmiany nowotworowe. Parasol przeciwsłoneczny i filtr przeciwsłoneczny to podstawowe wyposażenie każdego plażowicza.

Jak ochronić skórę przed słońcem – filtr przeciwsłoneczny

Opalać należy się stopniowo – wychodzenie na pełne słońce bez żadnego zabezpieczenia i spędzanie w bezruchu kilku godzin może zaowocować nie tylko zmianami skórnymi lecz także głębokimi poparzeniami słonecznymi. Każdy, kto chce mieć ładną, delikatną, brązową opaleniznę zamiast skóry przypominającej pancerz raka, powinien używać filtr przeciwsłoneczny. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym dostępny jest w każdej drogerii, im wyższy filtr, tym lepiej.

Ochrona przed udarem – parasol przeciwsłoneczny

Poparzenia słoneczne to nie jedyne zagrożenie, które czyha na plaży. Równie niebezpieczne są udary słoneczne, które często zdarzają się z przegrzania w gorące dni. Wypoczywając na słońcu należy zadbać o nakrycie głowy. Małe dzieci powinny unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem – w takim przypadku idealnie sprawdzi się parasol przeciwsłoneczny. Powinien być on na tyle duży, aby rzucający cień padał na wszystkich wypoczywających. Takie parasole można wypożyczyć na wielu plażach, nie trzeba ich wozić ze sobą na wakacje.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *