Gdzie kupić samochód?

Gdzie kupić samochód?

W momencie, kiedy decydujemy się na zakup używanego samochodu, to możemy zdecydować się na kupno w autokomisie albo od osoby prywatnej. Oba rozwiązania niosą za sobą wiele zalet.

Osoba prywatna

Kupno auta od osoby prywatnej jest znacznie tańsze, niż w komisie. Dlatego przede wszystkim wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że osoby takie również oszukują i chcą pozbyć się samochodu, który przeszedł jakiś wypadek, albo bardzo często się psuje. Zaletą jest jednak to, że można porozmawiać z osobą, która naprawdę z takiego samochodu korzystała. W przypadku komisów nigdy nie można mieć pewności ilu właścicieli jeździło takim samochodem. Komisy często sprowadzają auta z zagranicy i nie można mieć pewności, czy auto takie nie było przedmiotem wypadku.

Autokomis

Ceny w autokomisie są z reguły wyższe. Jest to związane z faktem, że osoba prowadząca taki komis, musi opłacić koszty jego prowadzenia i jeszcze na tym zarobić. Dlatego też sprzedaje się samochody nawet o kilka tysięcy drożej, niż cena za jaką je kupiono. Zaletą jednak kupowania w komisie jest możliwość kredytowania. Często firmy takie mają podpisane umowy z bankami, dzięki którym istnieje możliwość tańszego dostania kredytu gotówkowego. W ten sposób nawet jeżeli nie ma się gotówki na kupno takiego samochodu, to można spłacać go w ratach. Ponadto w komisach ma się pewność, że zawsze będzie można obejrzeć chociaż kilka aut. W przypadku osób prywatnych trzeba przeglądać wiele ogłoszeń i pytać się o ich aktualność.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *