Tanie noclegi – gdzie szukać?

Tanie noclegi – gdzie szukać?

Nie ma co ukrywać, że wakacje i noclegi potrafią poważnie nadszarpnąć budżet. Jednak przygotowując się odpowiednio wcześniej, wcale nie musi tak być. Czy warto brać pod uwagę strony bookingowe? Czy jest sens bawić się w polecenia znajomych? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej!

Co to są strony bookingowe?

Internetowe bazy noclegów, znane także jako strony bookingowe, służą wyszukiwaniu obiektów hotelowych na bazie wybranych kryteriów. Pozwalają zaznaczyć zarówno preferowany rodzaj obiektu – np. hotel, hostel, pensjonat – oraz wszelkie udogodnienia. Co najważniejsze, umożliwiają wybrać interesujący nas przedział cenowy.

Duża rozpiętość pokojów pozwala rzeczywiście znaleźć nocleg o satysfakcjonującym stosunku jakości do ceny. Warto jednak pamiętać, że strony do bookowania są skuteczniejsze, jeśli dokonujemy rezerwacji wystarczająco wcześnie. Poszukując noclegu w popularnej miejscowości tuż przed sezonem może okazać się, że najatrakcyjniejsze oferty są już niedostępne!

Polecenia znajomych – obopólne korzyści?

Coraz częstszą praktyką stosowaną przez firmy działające w Internecie, w tym także przez strony bookingowe, są polecenia znajomych. Polegają one na tym, że osoba korzystająca z serwisu przesyła link witryny swojemu znajomemu. Jeśli ten znajomy dokona następnie rezerwacji, obie strony dostają od firmy zniżkę na noclegi.

Jak widać, koszty podróżowania można znacznie zredukować, czy to dzięki zaawansowanym narzędziom wyszukiwania, czy wręcz dzięki aktywnemu uczestnictwu w akcjach marketingowych.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *