Wyjazd na weekend – gdzie się wybrać?

Wyjazd na weekend – gdzie się wybrać?

Sezon wyjazdowy w pełni, jednak nie każdy może zaliczyć się do grona szczęśliwców, którzy zostali obdarowani dwutygodniowym urlopem. Jeżeli pogoda za oknem sprzyja, to nie ma co załamywać rąk – zawsze przecież można zorganizować szybki wypad za miasto, chociażby na weekend. Gdzie warto wybrać się na niedaleki wyjazd?

Atrakcyjna lokalizacja

Weekend to zaledwie dwa dni, podczas których trzeba dojechać na miejsce, zdążyć odpocząć i jeszcze wrócić. Żeby taki plan wypalił to musi być to niedaleki wyjazd, najlepiej tak do stu czy dwustu kilometrów od miejsca zamieszkanie. Krakusi mogą wyskoczyć w Tatry, Szczeciniacy nad morze, a Warszawiacy na urokliwą Warmię i Mazury. Propozycji jest całe mnóstwo – wybór będzie zależał od indywidualnych preferencji i możliwości dojazdu.

Jak przygotować się na szybki wypad za miasto?

W pierwszej kolejności należy obrać cel podróży, a na to jest kilka sposobów. Można na przykład otworzyć mapę i losowo wybrać punkt w niedalekiej okolicy. Każde województwo kryje w sobie niespodzianki, których próżno szukać wśród przewodników turystycznych. Za przykład może w tym przypadku posłużyć chociażby Małopolska i jej urokliwe wsie ukryte pomiędzy falującymi wzniesieniami Beskidu Wyspowego, który jest jednym z najrzadziej odwiedzanych przez turystów pasm górskich. Szybki wypad za miasto to doskonały sposób na odpoczynek i regenerację po ciężkim tygodniu w pracy. Dwa dni w zupełności wystarczą aby złapać oddech i nabrać sił na realizację kolejnych projektów. Mapa w dłoń i w drogę!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *