Co ludzie lubią oglądać w internecie?

Co ludzie lubią oglądać w internecie?

Internet jest współcześnie częścią naszej codzienności. Praktycznie każdy ma z nim codzienny kontakt i dzięki niemu pozyskuje informacje na temat świata i także rozrywkę.

Czego zwykle poszukujemy w internecie? Najczęściej są to ogólne informacje, ale zabijamy też dzięki internetowi czas, przeglądając choćby demotywatory, zabawne filmy, materiały przedstawiające wypadki, vlogi, blogi i setki innych rodzajów materiałów.

Co to są demotywatory?

Czarne plakaty doprawione dołującym lub denerwującym tekstem to demotywatory. Ich celem jest w założeniu przedstawienie rzeczywistości w brutalnym zwierciadle, co ma „zdemotywować” odbiorcę. Współcześnie spełniają też cele informacyjne lub publicystyczne, przekazując wiadomości lub komentując bieżące wydarzenia.

Dlaczego oglądamy wypadki?

Materiały video przedstawiające wypadki zdobywają popularność. Są umieszczane w sieci z różnych motywacji. Niektóre są umieszczane przez osoby, które miłują się w krwawych treściach graficznych. Inne natomiast pojawiają się w internecie ku przestrodze. Widząc szkody jakie może powodować nieuwaga, czy też nadmierna prędkość, widzowie są bardziej skorzy do zmiany swoich nawyków.

Wiadomości i informacje

Internet zastępuje współcześnie tradycyjne media. Dzięki temu, że jest o wiele szybszym medium, łatwiej można uzyskać w nim dostęp do wydarzeń bieżących, nawet w czasie rzeczywistym. Internet zepchnął z piedestału tradycyjną prasę, czy telewizję, które nie były w stanie nadążyć za przyspieszającym biegiem wydarzeń.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *