Czy warto wprowadzić sport poprzez zabawę z dzieckiem?

Czy warto wprowadzić sport poprzez zabawę z dzieckiem?

Regularne uprawianie sportu korzystnie wpływa na organizm człowieka. Poprawia się utlenienie komórek, transport krwi również staje się sprawniejszy. Przeprowadzono do tej pory wiele badań, z których jednoznacznie wynika, że codzienna, umiarkowana dawka aktywności fizycznej ma realny wpływ na wydłużenie życia człowieka i poprawę jego jakości. Idąc tym tropem, nasuwa się prosty wniosek – miłością do sportu warto zarażać już kilkuletnie maluchy, doskonałym sposobem do tego może być zabawa z dzieckiem.

Zabawa z dzieckiem – jak zaszczepić miłość do sportu?

W przypadku małych dzieci na nic zdadzą się wykłady i tłumaczenie, że sport to zdrowie. Maluchy takimi naukami raczej nie będą zainteresowane. O wiele lepiej pomoże własny przykład. Małe dzieci chcą być jak ich rodzice i dlatego we wszystkim ich naśladują. Jeżeli rodzice będą uprawiali sport, to jest ogromna szansa na to, że dzieci również pokochają aktywność fizyczną. Jeżeli to nie wystarczy, to sportowa rywalizacja może być wplatana poprzez zabawę. Nawet z pozoru prosta gra w chowanego ma w sobie przecież elementy biegania.

Przykłady na aktywizację maluchów

Sportowa rywalizacja to czynnik, który mocno motywuje wiele dzieci do aktywności ruchowej. Chcąc zachęcić jak największą grupę dzieci, można na osiedlu zorganizować piknik sportowy, na którym zabawa z dzieckiem będzie połączona z elementami sportowej rywalizacji. Należy nie zapomnieć o nagrodach dla zwycięzców – nie musi to być nic wielkiego – nawet czekolada wywoła uśmiech na twarzy malucha.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *