Wybrać first czy last minute?

Wybrać first czy last minute?

Dużo mówi się o wakacjach w czasie od maja do sierpnia. Wiele osób jednak myśli zdecydowanie wcześniej o tym co będą robić w ciepłych miesiącach w roku. Ludzie mają po prostu zaplanowane całe swoje wakacje.

Odwiedź biuro podróży

Każdy kto planuje swoje wakacje powinien odwiedzić biuro podróży odpowiednio wcześnie. Wszystko jest tutaj zależne od tego czy dana osoba chce skorzystać z oferty first minute czy jednak lepsza jest dla niej oferta last minute. Obie mają swoje plusy i minusy.

Plusy i minusy first minute

Przede wszystkim oferty tego typu mają zdecydowanie większe pole manewru, jeżeli chodzi o wybór wycieczki. Okazuje się, że w opcji first minut wie się już dokładnie co będzie się robiło i w jakim czasie. Dodatkowo ma się możliwość wpłacania stopniowo kwoty potrzebnej do zapłaty za wakacje. Minusem jest fakt, że w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego zbiegu okoliczności może się zdarzyć tak, że nie uda się pojechać na wymarzone wakacje.

Oferta last minute – czy warto?

Dużo mówiło się, swego czasu, o ofertach last minute. W ostatnim czasie oferty last minute stały się niezbyt popularne. Dzieje się tak dlatego, że zdecydowana większość osób chce jednak mieć zarezerwowane wakacje zdecydowanie wcześniej. Taki wyjazd z dnia na dzień, tak naprawdę byle gdzie dla wielu osób jest bardzo męczący i wolą wcześniej zaplanować dokąd i kiedy chcą wyjechać. W przypadku ofert last minute zna się przecież przede wszystkim termin wyjazdu, a niektóre opcje mogą być niedostępne ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji. Nie jest to zdecydowanie propozycja dla każdego.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *