Własny księgowy czy biuro rachunkowe?

Własny księgowy czy biuro rachunkowe?

Wiadomym jest, że każda osoba posiadająca własną firmę musi konieczne rozliczać się z osiąganych przychodów. Księgowość nie jest niczym łatwym i dlatego potrzebny jest specjalista, który się nią zajmie. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zatrudnić księgowego na etat, czy skorzystać z usług biura rachunkowego.

Dla kogo księgowy?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że księgowy jest tak naprawdę potrzebny jedynie w dużych firmach, które osiągają bardzo duże przychody , a działalność jest na tyle skomplikowana, że konieczne jest, aby ktoś stale kontrolował księgowość. Osoba zatrudniona będzie siedziała po osiem godzin w biurze i bez sensu jest jej płacić, jeśli nie ma zbyt dużo roboty. Dlatego też księgowego zatrudniają jedynie duże firmy takie, jak hotele, czy przedsiębiorstwa przemysłowe.

Dla kogo biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe jest polecane dla mniejszych firm, których księgowość nie jest skomplikowana. Wtedy zawierana jest umowa na zlecenie i tylko w momencie, jak zaistnieje konieczność pomocy księgowej, to biuro rachunkowe otrzyma zapłatę. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jeżeli w firmie nie jest potrzebna stale osoba, która będzie siedzieć i pełnić nadzór nad księgowością, to bez sensu jest wydawać dodatkowe pieniądze na wypłacanie jej pełnej pensji. Wtedy będzie się płacić tak naprawdę za nic. Biuro rachunkowe generuje znacznie niższe koszty, a oprócz tego z racji tego, że pracuje tam kilka osób zajmujących się księgowością, to można liczyć na profesjonalną obsługę.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *