Odpowiednie zabezpieczenie lakieru na samochodzie

Odpowiednie zabezpieczenie lakieru na samochodzie

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie wynika z połączenia codziennej jazdy samochodem, z delikatnym i wrażliwym lakierem. Drobne ryski, obtarcia i przebarwienia są na porządku dziennym i większość kierowców się po prostu z nimi pogodziła.

Czy jest jakiś sposób, aby skutecznie zabezpieczyć lakier na samochodzie przed takimi drobnymi i bardziej poważnymi usterkami?

Na dobry początek wosk

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać posiadając zamiar zabezpieczenia lakieru jest nałożenie na niego warstwy wosku. Jeśli chodzi o detailing samochodowy, to jest to absolutna podstawa.
Co nam to daje? Przede wszystkim zabezpieczenie przed wpływem promieni słonecznych i pozostałych warunków atmosferycznych. Daje też całkiem przyzwoitą ochronę przed drobnymi kamyczkami i zanieczyszczeniami pochodzącymi z drogi.
Raz położony wosk będzie spełniał swoją funkcję przez nawet 6 miesięcy.

Zaawansowany detailing

Znacznie bardziej zaawansowanym sposobem ochrony lakieru jest powłoka ceramiczna. O ile wosk jest jedynie dodatkową powłoką kładzioną na lakier, to powłoka ceramiczna wnika w lakier i wiąże się z nim.
Taka metoda daje nieporównywalnie lepszą i skuteczniejszą ochronę właściwie przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami. Oczywiście na parkingowe obcierki nie ma rady – tutaj żaden detailing nie będzie całkowicie skuteczny – jednak małe kamyczki spod kół, intensywne światło słoneczne itd. nie są dla powłoki ceramicznej żadnym problemem.
Koszt takiej powłoki jest nawet 3-4 razy większy niż samego wosku, jednak biorąc pod uwagę otrzymywaną ochronę, warto jest ten wydatek szczególnie rozważyć.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *