Najlepsze zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu

Najlepsze zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu

Najczarniejszym snem każdego posiadacza auta jest zastanie pustego miejsca parkingowego. Zwykle taka sytuacja kończy się bezpowrotną utratą samochodu, ponieważ wykrywalność tego typu przestępstw jest w Polsce na dość niskim poziomie. Jedynym sposobem, aby nie dopuścić do utraty auta jest skuteczne, samodzielne zabezpieczenie go przed złodziejami.

Metody zabezpieczeń

Na wstępnie należy sobie powiedzieć, że nie ma zabezpieczenia idealnego przez złodziejem. Jeśli jest on wystarczająco zdeterminowany i posiada odpowiednie umiejętności, będzie w stanie pokonać każde zabezpieczenie, a zwykły centralny zamek, czy blokada kierownicy będą dla niego dziecinną zabawą.
Kluczem jest jak najbardziej mu to zadanie utrudnić. Szacuje się, że jeśli samochód nie podda się w ciągu kilkunastu minut, złodziej porzuci swój zamiar. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie jego zabezpieczenie.
Wśród najprostszych zabezpieczeń wymienić można autoalarm i centralny zamek. Zwykle amatorskich złodziei, nie posiadających większego doświadczenia sam dźwięk alarmu lub trudność ze sforsowaniem zamka skutecznie odstraszy. Na bardziej zaawansowanych amatorów cudzego mienia polecana jest np. blokada kierownicy lub skrzyni biegów.

Co jeśli autoalarm nie wystarcza?

Jeśli jednak posiadamy nowoczesny samochód, który paść może łupem zawodowca, jedynym skutecznym sposobem na obronienie go, jest namierzanie samochodu poprzez sieć GPS lub satelitarnie. Co prawda istnieje ryzyko, że złodzieje będą posiadali zagłuszacz sygnału, jednak jest to obecnie najskuteczniejsza forma ochrony samochodu, którą można zakupić.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *