ciekawe miejsca Bieszczad

Bieszczady jesienią, czyli ciekawe miejsca na podkarpaciu

Jesień – piękna pora roku gdzie natura zmienia swój wygląd. Chłodne poranki, ciepłe południa, mgły oraz kolorowe liście na drzewach sprawiają, że ludzie chętniej wybierają się na piesze wycieczki. Jest to również idealny czas, aby udać się  w Bieszczady! Jesień to wymarzona pora, aby obcować z naturą i podziwiać piękno dzikich bieszczadzkich ostępów. W jakie jednak ciekawe miejsca Bieszczad najlepiej się wybrać, aby zobaczyć jak najwięcej?

Tarnica

Jest to najwyższy szczyt w Bieszczadach. Rozpościera się z niego zapierający dech w piersiach widok na cały park. Dotrzeć można tu dzięki 2 szlakom czerwonym i niebieskim. U finału naszej wędrówki spotykamy stalowy krzyż, który upamiętnia wizytę Papieża Karola Wojtyły.

Połonina Caryńska i Wetlińska

Jest to opcja dla tych, co nie mają sił, aby zdobywać szczyty. Połonina Caryńska znajduje się między dolinami Prowczy i Wołosatego. Długość szlaku wynosi około 4 km natomiast Wetlińska jest dwukrotnie dłuższa

ciekawe miejsca w Bieszczadach dla dzieci

Jezioro Solińskie

Sztuczny zbiornik retencyjny, który chroni okolicę przed powodzią. Jest również idealną bazą wypadową do popływania kajakiem czy też rowerkiem wodnym. W sezonie letnim ciężko nad tym jeziorem znaleźć miejsce do rozbicia namiotu. Wielu turystów przyjeżdża tu, aby wypocząć i zwiedzić pobliską tamę.

A gdzie nocleg?

Jeśli planujemy wyjazd by zwiedzać ciekawe miejsca w Bieszczadzkim Parku Narodowym warto również zastanowić się nad noclegiem. Na naszej mapie pojawia się Gościniec Rabe gdzie można wynająć pokój oraz dobrze zjeść. Może to być również dobra baza wypadowa, ponieważ wszędzie dojedziemy rowerem czy też samochodem.

Bieszczady kryją w sobie mnóstwo atrakcji nie tylko jesienią, ale również i zimą. Jeżeli lubimy obcować z przyrodą oraz wędrować po połoninach to właśnie tu znajdziemy to, czego szukamy!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *