Strategie Employer Brandingowe

Opracowujemy strategie Employer Brandingowe

Opracowanie właściwej strategii, na której ma być budowana marka pracodawcy, jest bardzo trudnym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą opracować strategie Employer Brandingowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Odpowiedni kierunek i zakres Employer Brandingu

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby bardzo dokładnie określić kierunek Employer Brandingu we własnej firmie. W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm buduje strategie Employer Brandingowe bez wyznaczenia wyraźnego kierunku. Bez określenia celów wprowadzenia strategii EB bardzo trudno jest odnieść sukces. Co więcej bez określenia właściwego kierunku, zakresu i celów budowanie marki pracodawców może okazać się kosztem, a nie zyskiem.

Strategie Employer Brandingowe

Zrozumienie organizacji

Kluczem do sukcesu w działaniach Employer Brandingowych jest zawsze dokładne zdiagnozowanie rzeczywistego stanu własnej firmy. W tym celu warto poważnie zastanowić się nad przeprowadzeniem zaawansowanego audytu, który pozwali dokładnie ocenić daną markę nie tylko wewnątrz samej organizacji, ale również poza nią. Warto dowiedzieć się między innymi, jakie są oczekiwania obecnych i przyszłych pracowników oraz samego pracodawcy. Porządny audyt pozwoli poznać wąskie gardła organizacji, jej najmocniejsze/najsłabsze strony i ustalić kluczowe cele działań Employer Brandingowych. Dzięki zgromadzonym danym zdecydowanie łatwiej będzie nie tylko wykorzystać obecny potencjał marki, ale również stworzyć atrakcyjny wizerunek pracodawcy.

Opracowanie strategii Employer Brandingowej

Najtrudniejszym elementem jest oczywiście opracowanie odpowiedniej strategii Employer Brandingowej. Na tym etapie należy dokładnie zdefiniować kto w rzeczywistości jest grupą docelową działań. Im więcej dowiemy się o naszych odbiorcach tym łatwiej będzie oczywiście zaproponować najskuteczniejsze narzędzia komunikacji. Aby zdobyć dokładne informacje o odbiorcach warto skorzystać z popularnych metod marketingowych. Przydać mogą się nie tylko badania jakościowe, ale również ilościowe. W dzisiejszych czasach bardzo dobre wyniki dają badania FGI (fokusowe) oraz IDI (indywidualne wywiady).

Dobór odpowiednich narzędzi wykonawczych

Ostatnim, ale bardzo ważnym etapem jest dobór właściwych narzędzi wykonawczych. Pamiętać należy o tym, że kopiowanie popularnych działań konkurencji może okazać się zdecydowanie gorszym rozwiązaniem niż te, które wybrane są zgodnie z opracowaną strategią. Wybór optymalnych narzędzi komunikacyjnych zależy od wielu różnych czynników. Olbrzymi wpływ ma nie tylko wybór grupy docelowej i wyznaczenie celu działań Employer Brandingowych, ale również przyjęta polityka komunikacyjna firmy i jej zasób finansowy. Droższe rozwiązania wbrew pozorom nie muszą przynosić lepszych rezultatów. Pamiętać należy również i o tym, że częste zmiany prowadzonych działań, mogą w mniejszym lub większym stopniu spowodować duży chaos. Przy często zmieniającej się kampanii, potencjalni konsumenci mogą mieć duży problem z odczytaniem naszego przekazu.

Internet na pierwszym miejscu

W dzisiejszych czasach do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej doskonale nadaje się Internet. Warto skorzystać nie tylko z newslettera i poczty e-mail, ale również z social mediów, video marketingu i content marketingu, które przynoszą doskonałe rezultaty. Internet to znakomite narzędzie, dzięki któremu można bardzo szybko wykreować pozytywny wizerunek swojej marki i poprawić relacje z dotychczasowymi lub przyszłymi pracownikami.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *