studia podyplomowe

Gdzie mogę pracować po kierunku mediacje i negocjacje?

Absolwenci studiów magisterskich często decydują się na dodatkowe kursy i szkolenia, dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje oraz zdobędą umiejętności uzupełniające specjalistyczną wiedzę. Najlepszy plan nauczania mają jednak studia podyplomowe, które w sposób praktyczny przygotowują do pracy w odpowiedzialnych zawodach, takich jak mediator czy negocjator.

Negocjacje a mediacje

Dla rozwiązania konfliktów drogą ugodową stosuje się specjalne techniki, które mają pomóc w wypracowaniu kompromisu i osiągnięciu wyznaczonego celu. Mimo że obie metody posiadają wspólne czynniki, to negocjacje a mediacje różnią się nieco między sobą. Mediacja polega na podjęciu próby rozwiązania konfliktu między dwiema stronami, jednak w dojściu do porozumienia bierze udział osoba trzecia będąca mediatorem. Negocjacje to bezpośredni dialog ze stronami, które mimo prób mediacji w dalszym ciągu nie mogą dojść do ustalenia kompromisu w sprawach rodzinnych czy biznesowych. Negocjacje i mediacje to metody, które wzajemnie na siebie oddziałują, dlatego często się uzupełniają, poprzez wdrożenie odpowiednich technik komunikacji.

Studia podyplomowe Kraków

Praca po studiach podyplomowych w Krakowie

Jeżeli chodzi o studia, mediator zdobywa praktyczne umiejętności, które może wykorzystać w pracy na stanowiskach wymagających prowadzenia komunikacji między stronami. Jeżeli zdecydowałeś się na studia w Krakowie na kierunku negocjacje i mediacje, masz szansę na zatrudnienie w Sądach o różnej instancji, Prokuraturze, Policji, Ośrodkach Terapeutycznych i Poradniach Psychologicznych, a także w Administracji Publicznej. Negocjatorzy i mediatorzy pracują również w firmach prywatnych, wykorzystując swoje umiejętności do prowadzenia negocjacji dotyczących zawierania umów między stronami, czy osiągania kompromisów biznesowych.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *