Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Dobry alkomat, czyli jaki?

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup alkomatu na własny użytek. Niewątpliwie to dobra decyzja w przypadku każdego kierowcy, który ma czasami wątpliwość, czy trzeźwość pozwala mu prowadzić samochód. Alkomat to trwały sprzęt, który dobrze służy przez wiele lat, pod warunkiem zakupu urządzenia wysokiej jakości. Jak znaleźć odpowiedni alkomat, który spełni pokładane w nim oczekiwania? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

 

Cechy dobrego alkomatu

Na pewno kupując alkomat, musimy zwrócić uwagę na trafność pomiaru. Chodzi o to, aby pokazywał on właściwe wyniki pomiaru, na których rzeczywiście można bez obaw polegać. Jednak jak ocenić, czy rzeczywiście alkomat będzie działał poprawnie? W tym celu należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • mechanizm działania
  • renoma producenta
  • renoma sprzedawcy

 

Jeżeli chodzi o mechanizm działania, obecnie zaleca się zakup alkomatu elektrochemicznego. Do określenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzy wykorzystuje on zarówno reakcje chemiczne, jak i przepływ prądu. Skuteczność działania w przypadku alkomatu elektrochemicznego jest bardo duża, zwykle zdecydowanie większa niż w alkomatach półprzewodnikowych, określanych jako urządzenia starszego typu, wykorzystujące jedynie czynnik chemiczny.

Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Oczywiście skuteczność działania alkomatu zależy również po prostu od jakości jego wykonania. Dlatego też zalecamy zwracać uwagę na to, kto jest producentem danego urządzenia. Przed zakupem danego modelu warto sprawdzić opinię na temat danej firmy. Nie bez znaczenia jest także renoma danego sklepu. Niektórzy producenci alkomatów to nieznane firmy, których renomę trudno określić, gdyż po prostu nie ma zbyt wielu ogólnodostępnych informacji na ich temat. Jednak kupując alkomat w uznanym sklepie można mieć pewność, że jest on wysokiej jakości. Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl, jeżeli zależy Ci na jakości w niskiej cenie. Budowana latami renoma sklepu pozwala zakładać, że w jego asortymencie nie znajdziemy żadnych alkomatów niskiej jakości.

 

Alkomat prosty w obsłudze

Wybierając najlepszy dla siebie alkomat, warto również sprawdzić, jak trudna jest obsługa danego urządzenia. Każdemu kierowcy zależy na tym, aby pomiar trzeźwości był szybki i sprawny. Warto zatem wybrać urządzenie jednoczęściowe, które wystarczy wyjąć z futerału, aby w kilka sekund przeprowadzić trafny pomiar. Niemniej jednak wiele osób wybiera alkomaty z dołączanym ustnikiem, gdyż jego założenie, podobnie jak późniejsze zdemontowanie, nie jest zadaniem trudnym ani czasochłonnym.

Share

One Comment

  1. Sebastian Reply

    Fajny wpis. Alkomaty dla domowego użytku stają się coraz popularniejszym gadżetem, który może być naprawdę bardzo przydatny. Nie tylko dla osób, które często imprezują, ale właśnie może dla tych co biorą kieliszek do ręki bardzo rzadko i nie mają pojęcia jak długo alkohol utrzymuje się w ich organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *