Bagażnik rowerowy na dach – czy to dobry wybór?

Bagażnik rowerowy na dach – czy to dobry wybór?

Kolarstwo – sportowe, jak i amatorskie – staje się dzisiaj coraz popularniejsze. Kto z nas nie lubi wycieczek rowerowych po drogach podmiejskich, leśnych, czy nad jeziorami? Dlatego coraz więcej osób zabiera ze sobą rowery na wakacje. Wymaga to jednak zorganizowania odpowiedniego transportu pojazdów. Dobrym rozwiązaniem jest bagażnik dachowy. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Praktyczne bagażniki rowerowe na dach

Niewątpliwie bagażnik montowany na dachu to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie. Ze względu na sporą szerokość dachu, bez trudu zmieścimy na nim nawet do pięciu rowerów. Niemniej należy pamiętać, że pojedynczy bagażnik przeznaczony jest tylko dla jednego roweru. Stanowczo odradzamy próby podpięcia dwóch rowerów do jednego bagażnika, gdyż prawdopodobnie zakończy się to odczepieniem przynajmniej jednego z pojazdów. Jeżeli chcemy transportować większą liczbę rowerów, przypnijmy do belek bazowych więcej bagażników.

Warto również wskazać inną zaletę bagażników rowerowych na dach, za którą z pewnością należy uznać brak wydłużenia samochodu. Przyczepki z rowerami czy te bagażniki montowane do tyłu pojazdu, znacząco wydłużają auto, co zmniejsza komfort jazdy oraz zwiększa niebezpieczeństwo na drodze. Trudniej wejść w ostry zakręt, ograniczona jest także możliwość przyspieszania.

Bagażnik rowerowy na dach – czy to dobry wybór?

Rodzaj zapięcia – 2 opcje do wyboru

Decydując się na bagażnik rowerowy na dach, mamy do wyboru głównie modele z jednym z dwóch rodzajów zapięcia. Niektóre bagażniki wymagają przypięcia ramy roweru i koła, natomiast w innych modelach dwukołowce przymocowuje się za tylne koło oraz do przedniego widelca. Z pewnością konieczność zdjęcia przedniego koła to pewna niewygoda, z drugiej strony dzięki tej czynności rower stanowi mniejsze obciążenie oraz znajduje się w nieco bardziej aerodynamicznej pozycji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *