angielskie prawo jazdy

Angielskie prawo jazdy

Osoby posiadające prawo jazdy, uzyskane w krajach Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz w kraju członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu nie mają obowiązku wymiany prawa jazdy uzyskanego w tych państwach. Prawo jazdy jest więc ważne, jeśli nie zmieni się miejsce zamieszkania. Tak więc angielskie prawo jazdy jest respektowane w Polsce, jeśli posiadamy aktualne polskie prawo jazdy.

Co daje nam angielskie prawo jazdy?

Jeżeli planujemy wyjechać do Anglii, Walii, czy Szkocji, a także Irlandii północnej na dłuższy czas, to angielskie prawo jazdy niezwykle ułatwi nam życie, pozwoli funkcjonować na co dzień, będziemy mieli szansę na lepszą pracę i wyższe zarobki. To bardzo ważny dokument w naszym życiu, który ułatwi nam pracę i codzienne funkcjonowanie za granicą.

prawo jazdy UK

Egzamin teoretyczny na angielskie prawo jazdy

Egzamin teoretyczny składa się z następujących części: testu wyboru, który zawiera zestaw pytań z jedną lub dwiema, czy też wieloma prawidłowymi odpowiedziami. Studium przypadku stanowi integralną część testu wyboru oraz Hazard Deception – są to testy w postaci filmów, które pozwalają ocenić, czy kandydat potrafi dostrzegać zagrożenia na drodze.

W przypadku podejścia do egzaminu teoretycznego trzeba okazać ważne tymczasowe prawo jazdy.

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny na prawo jazdy trwa około 40 minut. Auto musi być przez kandydata odpowiednio przygotowane, musi być ubezpieczone na osobę zdającą, musi mieć opłacony podatek drogowy, samochód musi być w pełni sprawny technicznie i mieć przegląd MOT.

Cały egzamin można podzielić na trzy etapy: badanie wzroku, pytania z zakresu bezpiecznej eksploatacji pojazdu oraz jazda. Podczas jazdy można popełnić 15 mniej ważnych błędów i mimo to zdać egzamin.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *