Tani laptop dla studenta

Tani laptop dla studenta

Zakup laptopa to w przypadku studentów rozwiązanie o wiele lepsze od nabycia standardowego komputera stacjonarnego. Jest to bowiem urządzenie mobilne, które zawsze można mieć przy sobie – również podczas zajęć na uczelni. W tym przypadku liczą się: niewielka waga i żywotna bateria. Dobrze jest też, aby laptop był w miarę wydajny, a jednocześnie niedrogi. Czy to jest w ogóle możliwe?

Jaki laptop wybrać dla studenta?

Student z założenia nie potrzebuje sprzętu profesjonalnego, a więc bardzo drogiego. Do pisania prac na zaliczenie, przeglądania sieci czy oglądania filmów nie jest potrzebny laptop o kosmicznych parametrach. Warto natomiast zwrócić uwagę na mobilność urządzenia, czyli jego wagę i wymiary. Spore znaczenie ma także pojemność baterii. Im większa bateria, tym dłużej można pracować na laptopie bez konieczności podłączania go do sieci.

Używany laptop dla studenta

Oferta laptopów na rynku jest tak szeroka, że bez problemu można znaleźć model na każdą kieszeń, również studencką. Okazuje się też, że wcale nie trzeba kupować sprzętu nowego, aby być w pełni zadowolonym. Ciekawym rozwiązaniem są również laptopy używane, poleasingowe, dostępne w zdecydowanie niższych cenach niż sprzęt nieużywany.

Za kilkaset złotych zakupić można w ten sposób m.in. Lenovo ThinkPad T510 dostępny w sklepie Device. To solidny laptop z 4 lub 8 GB pamięci RAM, ze sporej wielkości dyskiem twardym. Za dodatkową, ale niewielką opłatą można otrzymać również szybki dysk SSD. Taki laptop doskonale nadaje się do surfowania po internecie, tworzenia dokumentów czy oglądania filmów w sieci. Jest jednocześnie pojemny i szybki.

Niewiele drożej zakupić można także model Dell Latitude E7250 z aż 8 GB pamięci RAM i szybkim dyskiem SSD. To propozycja dla bardziej wymagających studentów, którzy cenią sobie urządzenia niezawodne i wydajne. Dzięki niewielkiej wadze laptop ten sprawdzi się doskonale również w czasie podróży np. do domu rodzinnego. Ostatecznie każdy powinien sam ocenić, do czego będzie mu potrzebny laptop, a tym samym jakie parametry powinien posiadać.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *