części do samochodów

Czy warto kupować używane części do samochodu?

Liczba samochodów z roku na rok jest coraz większa. Mimo, że dzięki nowym zasadom finansowania lub kredytowania pojazdy nowe są w zasięgu coraz szerszego grona odbiorców, to nadal to właśnie samochody używane są tymi, których rynek jest największy. Zakup używanego auta związany jest z koniecznością jego serwisowania, a co za tym idzie zakupem części. W wielu wypadkach koszty zakupu części nowych są stosunkowo wysokie i mogą być nieopłacalne. Można zatem posiłkować się częściami używanymi, czy warto wybierać właśnie takie podzespoły do swojego samochodu?

Czy używane części zamienne to oszczędność?

W wielu wypadkach: tak! Części z drugiej ręki są bardzo często znaczną oszczędnością, a w niektórych wypadkach jedyną opcją na pozyskanie sprawnego podzespołu do naszego samochodu. Używane części zamienne lub w zasadzie całe podzespoły warto kupować wtedy, gdy zależy nam na takich elementach jak: skrzynia biegów, silnik, elementy nadwozia czy wyposażenia wnętrza. Są to podzespoły, które bardzo trudno jest znaleźć na rynku części zamiennych, a ASO wyceniają je bardzo wysoko.

części zamienne

Warto wspomnieć również o sytuacjach, w których wybór używanej ale oryginalnej części będzie rozsądniejszym wyborem również ze względu na jego jakość. Tutaj należy wspomnieć głównie o elementach nadwozia. Zakup używanego błotnika lub zderzaka, prosto ze złomu będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego zamiennika, którego spasowanie z naszym nadwoziem będzie pozostawiało sporo do życzenia.

Kiedy lepiej wybrać nowe zamienniki?

No właśnie. Jak okazuje się w wielu przypadkach nowe zamienniki powinno stosować się w znacznej większości wypadków. Czy odważylibyście się założyć do swojego samochodu używane tarcze lub klocki hamulcowe? A chłodnicę, układ wydechowy, czujniki, pompy, przekładnie czy przeguby? No tak… w takich wypadkach drobne oszczędności nie mają najmniejszego sensu. Pamiętajmy, że o ile w wypadku błotnika, felgi czy fotela samochodu jesteśmy w stanie dość dobrze określić jego stan jedynie wzrokowo, bez użycia żadnych narzędzi, to o tyle problem może się pojawić w przypadku podzespołów typowo mechanicznych ryzyko zakupu zużytej części używanej jest bardzo duże. Wtedy ta drobna oszczędność w najlepszym razie zakończy się na powtórnym rozbieraniu naszego samochodu i zakupie nowego zamiennika.

Podsumowując, możemy spokojnie stwierdzić, że w znacznej większości części i podzespołów samochodowych powinniśmy swoje zakupy opierać o oferty sklepów sprzedających nowe części zamienne. Jeśli poszukujecie informacji o sprawdzonych i pewnych dostawcach części zamiennych do swojego samochodu, to zapraszamy na stronę Czescinr1.pl, na której można znaleźć wiele interesujących informacji na ten temat.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *