części do samochodów

Czy warto kupować używane części do samochodu?

Liczba samochodów z roku na rok jest coraz większa. Mimo, że dzięki nowym zasadom finansowania lub kredytowania pojazdy nowe są w zasięgu coraz szerszego grona odbiorców, to nadal to właśnie samochody używane są tymi, których rynek jest największy. Zakup używanego auta związany jest z koniecznością jego serwisowania, a co za tym idzie zakupem części. W wielu wypadkach koszty zakupu części nowych są stosunkowo wysokie i mogą być nieopłacalne. Można zatem posiłkować się częściami używanymi, czy warto wybierać właśnie takie podzespoły do swojego samochodu?

Czy używane części zamienne to oszczędność?

W wielu wypadkach: tak! Części z drugiej ręki są bardzo często znaczną oszczędnością, a w niektórych wypadkach jedyną opcją na pozyskanie sprawnego podzespołu do naszego samochodu. Używane części zamienne lub w zasadzie całe podzespoły warto kupować wtedy, gdy zależy nam na takich elementach jak: skrzynia biegów, silnik, elementy nadwozia czy wyposażenia wnętrza. Są to podzespoły, które bardzo trudno jest znaleźć na rynku części zamiennych, a ASO wyceniają je bardzo wysoko.

części zamienne

Warto wspomnieć również o sytuacjach, w których wybór używanej ale oryginalnej części będzie rozsądniejszym wyborem również ze względu na jego jakość. Tutaj należy wspomnieć głównie o elementach nadwozia. Zakup używanego błotnika lub zderzaka, prosto ze złomu będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego zamiennika, którego spasowanie z naszym nadwoziem będzie pozostawiało sporo do życzenia.

Kiedy lepiej wybrać nowe zamienniki?

No właśnie. Jak okazuje się w wielu przypadkach nowe zamienniki powinno stosować się w znacznej większości wypadków. Czy odważylibyście się założyć do swojego samochodu używane tarcze lub klocki hamulcowe? A chłodnicę, układ wydechowy, czujniki, pompy, przekładnie czy przeguby? No tak… w takich wypadkach drobne oszczędności nie mają najmniejszego sensu. Pamiętajmy, że o ile w wypadku błotnika, felgi czy fotela samochodu jesteśmy w stanie dość dobrze określić jego stan jedynie wzrokowo, bez użycia żadnych narzędzi, to o tyle problem może się pojawić w przypadku podzespołów typowo mechanicznych ryzyko zakupu zużytej części używanej jest bardzo duże. Wtedy ta drobna oszczędność w najlepszym razie zakończy się na powtórnym rozbieraniu naszego samochodu i zakupie nowego zamiennika.

Podsumowując, możemy spokojnie stwierdzić, że w znacznej większości części i podzespołów samochodowych powinniśmy swoje zakupy opierać o oferty sklepów sprzedających nowe części zamienne. Jeśli poszukujecie informacji o sprawdzonych i pewnych dostawcach części zamiennych do swojego samochodu, to zapraszamy na stronę Czescinr1.pl, na której można znaleźć wiele interesujących informacji na ten temat.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.