bon turystyczny 2020

Bon turystyczny – dla kogo, warunki, ile wynosi

Bonem będzie już można płacić w ostatnim tygodniu lipca. Jadwiga Emilewicz, wicepremier o bonach turystycznych:

Pierwsze płatności z bonu turystycznego chcemy realizować w ostatnim tygodniu lipca.

Dla kogo bon turystyczny na wakacje w 2020 roku?

Bon turystyczny ma być pomocą dla firm z branży turystycznej, które ucierpiały przez pandemię koronawirusa. Do tej pory nie są jeszcze znane dokładne szczegóły ich działania. Na początku padały informacje, że bon ten otrzymają wszyscy pracownicy, którzy nie zarabiają 5200 zł brutto. Bon ten miał wynosić 1000 zł. Teraz mowa jest o dwukrotnie niższej kwocie oraz o rodzinach z dziećmi.

Warunki by dostać bon turystyczny?

Bon nie będzie świadczeniem na konto, tylko numerem cyfrowym realizowanym przez ZUS na konto zarejestrowanych firm turystycznych.

– dodała wicepremier

Ostatecznie bon dostaną rodziny. Wielu przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości uważa, że bon jest po prostu kiełbasą wyborczą. Niedługo zbliżają się wybory, więc PiS chce przyciągnąć jak najwięcej osób. Kandydat PSL u- Władysław Kosiniak Kamysz uważa, że to dyskryminacja chociażby dla singli, którzy także płacą podatki.

Ile wynosi bon turystyczny?

Jak sama wskazuje „500 plus na wakacje” będzie to 500 zł.

– To będzie 500 złotych na każde dziecko. Szacujemy, że mamy w Polsce około 2,5 miliona, 2 miliony 400 tysięcy, rodzin wychowujących dzieci – z tego znakomita większość, bo prawie 2 miliony to są rodziny, które mają tych dzieci, co najmniej dwoje. Więc można śmiało mówić, że w 80 procentach będzie to co najmniej 1000 złotych dla rodziny. Taka będzie mniej więcej wartość tego świadczenia

  • tłumaczył prezydent Andrzej Duda

– W momencie, w którym państwo zgłosicie się do usługodawcy – czy to rezerwując nocleg, czy wykupując jakaś imprezę turystyczną dla dzieci obóz, kolonie, rezerwując wakacje w jakimś pensjonacie albo w gospodarstwie agroturystycznym, zgłaszacie państwo właścicielowi czy prowadzącemu fakt, że będziecie korzystali z bonu turystycznego. Będzie należało to zrobić albo przy rezerwacji, albo przy zakwaterowaniu

– mówił prezydent

Wartość wszystkich bonów będzie wynosić koło 3 miliardów złotych. Wcześniej zapowiadany bon na 1000 zł kosztowałby 7 miliardów.

bon na wycieczkę

Jak będzie można wykorzystać bon turystyczny?

Można go wykorzystać przykładowo dokonując rezerwacji noclegu lub wykupując kolonię czy obóz dla dzieci.. Przyda się on również, gdy będziemy chcieli opłacić wakacje w jakimś pensjonacie albo w gospodarstwie agroturystycznym, wtedy należy głosić właścicielowi czy prowadzącemu fakt, że będzie wykorzystany bon turystyczny. Należy to zrobić podczas zakwaterowania lub rezerwacji w danym miejscu.

Świadczenie będzie jednorazowe.

Czy bon pomoże branży turystycznej?

Eksperci są podzieleni. Z jednej strony jest to jakiś pomysł, z drugiej niemal nieuniknione będą podwyżki cen. Coś za coś, jednak o tym drugim się niewiele mówi w mediach. Dodatkowo rządzący nie patrząc na szkody, tuż przed wyborami chcą jak najszybciej pokazać wyborcom jacy są hojni rozdając im własne pieniądze. Jest to także próba sztucznego podniesienia świadczenia 500 plus, które traci swoją wartość z miesiąca na miesiąc z powodu wzrostów cen.

nanangfdfvfdfxdffffff

———————————–

nanangfdfvfdfxdffffff

Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *