Wakacje na Mazurach

Wakacje na Mazurach. Piękny Pasym zaprasza!

W czasie urlopu chcesz uciec od tłumów i naprawdę odpocząć w spokojnym, cichym otoczeniu? Szukasz noclegu w miejscu, w którym można nacieszyć się pięknymi krajobrazami, a jednocześnie nie brakuje atrakcji do zwiedzania? Postaw na Pasym – urokliwą miejscowość położoną 30 km od Olsztyna, w otoczeniu malowniczych jezior. Wciąż są tu wolne noclegi!

Pasym okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli na wakacjach szukasz przede wszystkim spokoju, a nie głośnych barów na plaży i kolorowych straganów. Nie ma tu tłumów znanych ze zdjęć znad polskiego morza, kolejek do popularnych atrakcji czy lokali serwujących przeciętne dania w zdecydowanie zbyt wysokich cenach. Zamiast tego mazurskie miasteczko oferuje czyste powietrze i możliwość kontaktu z naturą. Jest to wprawdzie miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, jednak nawet w szczycie sezonu można cieszyć się błogim spokojem.

Pasym – noclegi nad jeziorem

Pasym może również pochwalić się rozbudowaną bazą noclegową. Znajdują się tu liczne hotele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Jeśli zależy ci na dużej swobodzie, warto skusić się na nocleg w przytulnym apartamencie, zapewniającym niemal domowe warunki. Wolne miejsca na najbliższe tygodnie można znaleźć m.in. w apartamentach należących do grupy Sun&Snow. Sprawdź Pasym noclegi!

Wakacje na Mazurach

Co ważne – nocować tu można bez obaw, w obiektach turystycznych wdrożono bowiem szereg procedur bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Biura obsługi klienta Sun&Snow są przystosowane do przyjmowania gości z zachowaniem wymaganego odstępu i wyposażone w środki czystości, a apartamenty po każdym pobycie zostają dokładnie wywietrzone i zdezynfekowane.

Pasym – pośród jezior i lasów

Największą atrakcję Pasymia stanowią bez wątpienia jeziora. Jednym z większych w okolicy jest jezioro Kalwa, przypominające kształtem podkowę o nieregularnych ramionach. Jego linia brzegowa jest urozmaicona licznymi zatokami i półwyspami, a na jeziorze znajduje się osiem niewielkich wysp. Często można tu spotkać wędkarzy, w wodach Kalwy żyje bowiem wiele gatunków ryb, m.in. leszcz, okoń czy szczupak. To również doskonałe miejsce na kąpiel.

Inne jeziora w pobliżu miasta to m.in. Kalwa Mała, Kiepunek czy Jezioro Leleskie.

Na atrakcyjność Pasymia wpływają również rozciągające się w mieście i okolicy potężne lasy sosnowe. Aż prosi się o długi spacer!

Pasym – miasto o bogatej historii

Pasym został założony w XIV wieku przez Krzyżaków. Jest uważany za jedno z najstarszych miast na Mazurach. O jego bogatej historii świadczą liczne zabytki. Niestety do obecnych czasów nie zachowały się bramy miejskie ani zamek krzyżacki (na jego miejscu wznosi się neogotycki kościół). Wciąż można podziwiać jednak fragmenty murów miejskich, XIX-wieczny ratusz umiejscowiony w centrum prostokątnego rynku czy zespół młyński z początku XX stulecia. Najcenniejszym zabytkiem w Pasymiu jest gotycki kościół ewangelicki z końca XV wieku.

Zobacz też inne apartamenty Mazury!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *