konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe w dzisiejszym budownictwie

Budowa magazynów, hal produkcyjnych oraz obiektów przemysłowych musi być zgodna z zasadami mechaniki budowli i ekonomii. Niezależnie od rodzaju działalności produkcyjnej, decydując się na konkretną konstrukcję obiektu, należy wziąć pod uwagę potrzeby firmy, jej specyfikę oraz koszty wykonania budowli. Obecnie dużą popularnością cieszą się konstrukcje stalowe, które cechują się prostotą, odpornością i trwałością.

Różnorodne konstrukcje stalowe

Niewątpliwie konstrukcja stalowa obiektu to szybkie i łatwe rozwiązanie, bardzo często wybierane przy budowie obiektów przemysłowych. Obecnie konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, najczęściej w przemyśle i logistyce, handlu, sporcie, rolnictwie i rozrywce. Montaż konstrukcji stalowych jest bardzo prosty, nie wymaga specjalistycznych procedur i dużych nakładów finansowych. Do najczęściej wykorzystywanych konstrukcji należą:

  • Konstrukcje szkieletowo-prętowe – składają się one z elementów nośnych i wypełniających. Stosowane są zazwyczaj przy budowie hal i magazynów.
  • Konstrukcje cięgnowe – są to konstrukcje nowoczesne i ekonomiczne, wykorzystywane głównie do budowy dużych obiektów np. mostów czy obiektów widowiskowo-sportowych.
  • Konstrukcje powierzchniowe – są to konstrukcje stalowe tworzone ze spawanych blach.
  • Lekkie konstrukcje stalowe – zalicza się do nich głównie konstrukcje podłóg, ścian, dachów, barierek, ogrodzeń i kratownic.

montaż konstrukcji stalowych

Producent konstrukcji stalowych

Budowle wykonane z elementów stalowych muszą spełniać konkretne wymagania techniczne. Do kolejnych etapów produkcji należą: czyszczenie i cięcie stali, obróbka plastyczna metali, spawanie, malowanie i cynkowanie. Dobry producent konstrukcji stalowych podejmuje się kompleksowej obsługi, począwszy od przygotowania projektu, aż do zakończenia budowy obiektu.

Więcej informacji na temat konstrukcji stalowych  https://www.weldon.pl/konstrukcje-stalowe

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *