ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne – ochrona na czas podróży

Organizacja wyjazdu wakacyjnego to spore wyzwanie logistyczne. Większość osób popełnia jednak podstawowy błąd, skupiając się jedynie na wyborze miejsca podróży oraz spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy. Zapominają przy tym o najważniejszym, a mianowicie o swoim bezpieczeństwie. Nie wszystkie sytuacje można bowiem przewidzieć, dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie na wyjazdy – co to jest?

To specjalny produkt ubezpieczeniowy, który gwarantuje rozszerzony zakres ochrony na czas podróży. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się za granicę, czy planujesz spędzić urlop w Polsce – ubezpieczenie wakacyjne działa niezależnie od miejsca pobytu. Głównym zadaniem polisy jest pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Podstawowy pakiet możesz jednak rozszerzyć o dodatkowe elementy, takie jak ochrona bagażu czy sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie na podróż – na czym polega?

Podczas planowania urlopu oczekujesz, że spędzisz ten czas miło i beztrosko. Niestety, nie wszystko można przewidzieć, zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie. Koszty opieki medycznej, szczególnie za granicą, są ogromne i mogą znacznie przewyższyć cenę takiej wycieczki. Mając ubezpieczenie turystyczne, nie musisz się o to martwić, bo rachunek za ewentualne leczenie zostanie pokryty z polisy. Dodatkowo po powrocie do kraju zostanie Ci wypłacone odszkodowanie w kwocie odpowiadającej sumie gwarancyjnej ubezpieczenia.

Ubezpieczenie wakacyjne – dlaczego warto o nie zadbać?

Wykupując wycieczkę w biurze podróży, masz zapewniony podstawowy zakres ochrony. Takie ubezpieczenia na wyjazdy są często niekorzystne, mają niskie sumy gwarancyjne oraz wiele wyłączeń od odpowiedzialności. Warto więc zabezpieczyć się dodatkową polisą bez względu na to, czy organizujesz podróż samodzielnie, czy przez pośrednika. Mając prywatne ubezpieczenie wakacyjne, możesz liczyć na:

  • pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji,
  • pomoc polskiego konsultanta,
  • pełne assistance, obejmujące m.in. zorganizowanie transportu czy kontynuację leczenia po powrocie do kraju,
  • ochronę bagażu i sprzętu przed kradzieżą lub zniszczeniem,
  • pokrycie kosztów rezygnacji lub z powodu odwołania imprezy turystycznej,
  • likwidację szkód wyrządzonych osobom trzecim.

Zakres ochrony zależy od wybranego pakietu ubezpieczenia na podróż, a także firmy ubezpieczeniowej. Polisę można wykupić nie tylko u agenta, ale również w instytucjach finansowych takich jak np. w Bank Spółdzielczy. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że placówka współpracuje z renomowanymi towarzystwami, co pozwala na elastyczne dopasowanie oferty do potrzeb.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *