dziecięce krzesło do biurka

Krzesło do biurka – jakie wybrać dla dziecka?

Ze względu na pracę, studia lub szkołę, bardzo dużo czasu spędzamy siedząc. Siedzący tryb życia nie sprzyja zachowaniu zdrowia i prawidłowej postawy. Aby zminimalizować negatywne konsekwencje, jakie niesie ze sobą długie siedzenie, wybierzmy ergonomiczne krzesło do biurka. Takie, które będzie odpowiednio wyprofilowane. Szczególnie ważne wydaje się to w przypadku krzesła dla dziecka, u którego układ kostny dopiero się rozwija. Kręgosłup jest przez to najbardziej podatny na skrzywienia, które później trudno skorygować.

Odciążenie dziecięcego kręgosłupa

Urządzając pokój dla dziecka, pamiętajmy o tym, żeby wybrać dobrej jakości krzesło do biurka, które nie będzie powodowało dyskomfortu w trakcie korzystania z niego. Wady kręgosłupa w dużej mierze powstają z powodu siedzenia na niedostosowanych krzesłach lub fotelach. Mając na uwadze, że dziecko w wieku szkolnym sporo czasu spędza przy biurku, warto zainwestować w dobrej jakości krzesło, które odciąży jego kręgosłup.

Wybierając krzesło do biurka, przy którym będzie pracował nasz maluch, szukajmy modeli charakteryzujących się dobrym wyprofilowaniem. Odpowiednio wyprofilowane krzesło dopasuje się do naturalnych krzywizn dziecięcego kręgosłupa, zapewniając mu niezbędne podparcie. Dzięki temu praca przy biurku będzie bardziej komfortowa i zdrowsza.

krzesło do biurka

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając krzesło dla dziecka?

Okres szkolny to czas, w którym dzieci rosną, rozwijają się i dorastają. Dlatego, kupując im krzesło do biurka, warto wybrać model, posiadający jak największą możliwość regulacji. Wysokość, kąt nachylenia, podłokietniki – to wszystko elementy, które należy dopasowywać do aktualnych potrzeb dziecka.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo istotne jest również wyprofilowanie oparcia. Mebel powinien być ergonomiczny i odpowiadać na potrzeby dziecięcej sylwetki. Warto wiedzieć, że nieprawidłowa postawa podczas pracy skutkuje pojawieniem się wad kręgosłupa. Do najczęstszych z nich należy skolioza, przez którą krzywizny kręgosłupa układają się w sposób nieprawidłowy, prowadząc do rozwoju wad postawy. Istotne jest jednak nie tylko właściwe wyprofilowanie krzesła, ale również możliwość regulacji oparcia. Rzecz w tym, iż profil właściwy dla malucha w danym wieku, za 2-3 lata może już nie być odpowiedni.

Wybierając mebel dla dziecka, zwróćmy również uwagę na jakość materiałów, z których został wyprodukowany. Od niej zależy bowiem komfort użytkowania oraz trwałość zakupionego przez nas krzesła.  Na rynku dostępnych jest wiele modeli wysokiej jakości, bezpiecznych dla dziecka, a do tego estetycznych.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *