Czy kupując kajak dwuosobowy cena odgrywa pierwszorzędną rolę?

Czy kupując kajak dwuosobowy cena odgrywa pierwszorzędną rolę?

Z pewnością tak jest w przypadku wypożyczalni, kiedy trzeba zakupić za jednym razem ogromną ilość sprzętu. Jak ma się jednak rzecz w przypadku osób prywatnych? Czy chcąc zainwestować w dobrej jakości kajak dwuosobowy cena powinna odgrywać kluczową rolę? Czy tanie znaczy złe, a drogie dobre? Cóż, najważniejsze to znaleźć balans i porównać kilka opcji.

Rozwiązanie ekonomiczne

To z pewnością takie, gdzie kupujemy wszystko czego nam trzeba w pakiecie. Marka Aquarius posiada takowe zestawy w swojej ofercie: np. kajak Aquarius Pro Tour 430 HV z wiosłami, kamizelkami asekuracyjnymi oraz workiem wodoszczelnym to koszt ok. 3000zł. Bardzo często za tę cenę niełatwo jest znaleźć sam kajak, nie wspominając już o dodatkowym wyposażeniu. Coś poza Aquariusem? Ciekawą opcją wydaje się też być pakiet Kajak Argo 136 X Tandem kanadyjskiego producenta Pelican, którego cena kształtuje się na podobnym poziomie. Coś o jakości? Myślę, że jeżeli obracasz się od jakiegoś czasu w kajakowym światku, to usłyszałeś już co nieco o produktach obu tych marek i wiesz, że cechują się one solidnością oraz trwałością. W tym przypadku “tanie” nie wyklucza wysokiej jakości (na szczęście!).

Wyższa półka

Posłużę się tutaj niestandardowym przykładem, gdyż przeglądając zagadnienie pt. “kajak dwuosobowy cena” i sortując tego typu łodzie od najdroższych do najtańszych natkniesz się z pewnością na kajaki wędkarskie. Co je wyróżnia? Kolor (maskujący, moro), mnogość skrytek (na najpotrzebniejsze wędkarskie drobiazgi), wygodne siedzenia (w których bez problemu spędzisz kilka godzin z rzędu), specjalne uchwyty na wędki. Niektóre modele posiadają napęd nożny bądź możliwość zamontowania silnika. Moją uwagę zwróciła oferta ogólnoświatowej marki FeelFree, której asortyment największą popularnością cieszy się w USA. Myślę, że dobra sława tej firmy dotarła już do wielu rejonów Polski i pozostaje nam tylko czekać i obserwować, jak będzie zwiększać swoje zasięgi.

Kajak dwuosobowy – cena, która Cię usatysfakcjonuje

Wszystko zależy od przeznaczenia Twojej wymarzonej łodzi. Jeżeli planujesz zakupić kajak z myślą o spokojnym pływaniu po jeziorach bądź mało wartkich rzekach, to z pewnością najtańsza możliwa opcja spełni Twoje oczekiwania (pod warunkiem, że zainwestujesz w sprzęt od sprawdzonego producenta!). Kiedy Twoje wyprawy nabiorą bardziej ukierunkowanego i być może ekstremalnego toru (np. spływy górskie, pokonywanie fal morskich), to myślę, że kupując kajak dwuosobowy cena może lekko poszybować ku górze. Jednak pamiętaj – za jakość się płaci! Raz więcej, raz mniej. Z moich obserwacji wynika, że najkorzystniej na polskim rynku kształtuje się oferta sklepu www.gokajak.com i to właśnie tam odsyłam Cię na zakupy. Powodzenia!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *