Bieganie czy jazda na rowerze – co pomaga schudnąć?

Bieganie czy jazda na rowerze – co pomaga schudnąć?

Każda aktywność fizyczna prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka, oczywiście pod warunkiem, że jest wykonywana regularnie. Dobre efekty daje zarówno jazda na rowerze oraz bieganie. Należy pamiętać jednak o tym, że sama aktywność fizyczna nie wystarczy do tego aby pozbyć się zbędnego balastu niepotrzebnych kilogramów. Efekty da dopiero połączenie jej z odpowiednią dietą.

Bieganie w diecie na odchudzanie

Bieganie w diecie odchudzającej jest bardzo ważnym elementem, który przyczynia się do przyspieszonego spalania tłuszczy znajdującego się pod skórą. Nawet krótkie przebieżki podnoszą tętno, przyspieszają przepływ krwi w organizmie i aktywizują przyspieszoną redukcję tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać o tym, aby intensywność treningu zawsze dobierać do swoich możliwości. Jeżeli ktoś ma dużą nadwagę, do tej pory każdą wolną chwilę spędzał siedząc w fotelu to wyjście na trening biegowy w takim przypadku skończy się prawdopodobnie kontuzją.

Jazda na rowerze – przyjemne z pożytecznym

Jazda na rowerze nie daje co prawda tak spektakularnych wyników w odchudzaniu jak bieganie, jednak i dzięki tej aktywności można pozbyć się niechcianych kilogramów. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej należy spodziewać się także innego, bonusowego efektu w postaci zwiększenia masy mięśniowej, zwłaszcza w okolicach ud. Trening rowerowy przyczynia się także do wyrzeźbienia łydki. Jeżdżąc na rowerze nie warto koncentrować się tylko i wyłącznie na intensywności treningu – warto rozglądać się dookoła i podziwiać okolicę z perspektywy siodełka rowerowego.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *