Jaką uczelnię wyższą wybrać?

Jaką uczelnię wyższą wybrać?

Maturzyści to młodzi ludzie, którzy po otrzymaniu pozytywnego wyniku z egzaminu, stają przed wyborem kierunku studiów oraz uczelni. Najczęściej mają oni już swoje typy zanim przystąpią do egzaminu dojrzałości. Zastanawiają się oni często, co wybrać – uczelnia prywatna czy uczelnia państwowa?

No właśnie. Przewagę zawsze będzie miała uczelnia państwowa. Przyczyna jest bardzo prosta. Uczelnia państwowa ma dużo lepsze zaplecze dydaktyczne – dobre laboratoria, świetnie wyposażone biblioteki i doskonałą, doświadczoną kadrę dydaktyczną. Uczelnie takie prowadzą bardzo często badania naukowe, mają także wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Uczelnie prywatne powstają niestety często w małych budynkach, zatrudniają niedoświadczonych nauczycieli, nie posiadają bibliotek ani dobrze wyposażonych sal laboratoryjnych. O prowadzeniu badań naukowych także nie ma mowy.
Nie oznacza to jednak, że dyplom uzyskany po ukończeniu uczelni prywatnej jest mniej ważny niż ten z uczelni państwowej. Należy zawsze pamiętać, że szczególnie w obecnych czasach najważniejsze są umiejętności. Nieraz doceniano bardziej świetnego praktyka niż doskonałego, wzorowego teoretyka.

Bardzo ważne jest więc, aby w toku studiów zadbać o zdobycie możliwie jak najlepszych zdolności praktycznych, W pracy pracownik nie jest odpytywany z definicji a jedynie wymaga się od niego doskonałych zdolności praktycznych. Warto więc korzystać z różnorakich dodatkowych kursów czy szkoleń, a te organizowane są zarówno przez uczelnie prywatne jak i państwowe.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *