studia user experience

UX Design – jak zostać testerem nowych technologii

Wszechobecna cyfryzacja oraz stale postępujący rozwój technologiczny sprawia, że rynek pracy otwiera się na nowe możliwości. Wprowadzane innowacje w wielu dziedzinach życia wiążą się także ze zmianą oczekiwań konsumentów, a te muszą być poddawane wnikliwym analizom. Wykrywanie problemów oraz ich rozwiązywanie, aby dostosować produkt do potrzeb użytkowników to zadanie User Experience.

Czym jest User Experience i UX Design?

Obecnie trudno sobie wyobrazić życie bez nowoczesnych technologii, aplikacji mobilnych czy stron internetowych. Stanowią one produkty wykorzystywane w wielu dziedzinach, dlatego muszą zachowywać określone standardy. User Experience to nic innego jak doświadczenia i odczucia osób, które korzystają z wybranych usług i produktów. Mogą to być nie tylko strony i aplikacje, ale także inne produkty w formie fizycznej. UX Design jest więc nierozłączne z UX i dotyczy kreowania doświadczeń odbiorców i wpływania na produkt tak, aby spełnił wymagania użytkowników.

studia user experience

UX Design – jak zostać projektantem odczuć użytkowników

O jakości produktu świadczy jego użyteczność oraz dopasowanie do określonych potrzeb. Żeby biznes się rozwijał trzeba wykreować UX tak, aby było zgodne z wymaganymi standardami. Rolą UX Designera jest więc analiza potrzeb, odczuć i problemów z jakimi spotkali się konsumenci korzystający z produktu. Wykryte nieprawidłowości trzeba później usunąć, ułatwiając użytkownikom korzystanie z funkcjonalności strony i aplikacji. Jeżeli chcesz projektować pozytywne interakcje między użytkownikami a marką, zdecyduj się na studia User Experience. To nowy kierunek, dla osób kreatywnych, zafascynowanych nowinkami i lubiących wyzwania.

UX Design – studia przyszłości

User Designer to zawód, na który jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Potrzeba innowacyjności i doskonalenia produktów sprawiła, że oferta uczelni została wzbogacona o studia User Experience. Kierunek ten cieszy się dużą popularnością ze względu na połączenie wielu ścieżek kształcenia. UX Design łączy w sobie psychologię, socjologię, analitykę i IT z zastosowaniem elementów marketingu. Projektant UX Design musi posiadać umiejętności analizy odczuć użytkowników, ich potrzeb oraz oczekiwań produktu, a tego nie da się osiągnąć bez kreatywności i innowacyjnego podejścia do problemu.

Specjalista od UX

Jeżeli chodzi o User Experience, praca ta daje stabilne zatrudnienie oraz nieograniczone możliwości rozwoju, gdyż potrzeby i oczekiwania użytkowników stale się zmieniają. Szukając zatrudnienia w tej branży musisz liczyć się z tym, że na co dzień będziesz obcował z nowymi technologiami, produktami w wersji cyfrowej oraz innowacyjnymi narzędziami do rozwiązywania problemów. Jako kreator doświadczeń będziesz miał realny wpływ na to, w jaki sposób konsumenci postrzegają produkt i w którym kierunku się on rozwija.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *