niezbędnik przyszłej mamy

Niezbędnik niemowlaka i mamy – gadżety i akcesoria, które ułatwiają życie świeżo upieczonych rodziców

Pierwsze dni, tygodnie oraz miesiące z niemowlakiem w domu bywają trudne. To czas olbrzymich zmian, wielu prób, wielu nowości. Wzlotów i upadków, łez wzruszenia, ale również tych ze zmęczenia i bezradności. Nie ma co udawać, że życie rodzica jest usłane różami, a z nieba lecą kolorowe żelki, takie rzeczy zdarzają się tylko w filmach. Nie znaczy to jednak, że zostając mamą, kobieta skazana jest na ciągłe trudy i znoje, nieprzespane noce i bolący kręgosłup. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy o młode mamy można zadbać i to z bardzo dobrym skutkiem. Producenci gadżetów i akcesoriów dla niemowląt oraz dla rodziców prześcigają się bowiem w coraz lepszych patentach na ułatwianie życia z małym człowiekiem na pokładzie.

Niezbędnik noworodka, czyli co warto kupić, aby pierwsze dni z maleństwem na świecie były łatwe i przyjemne?

Kompletując wyprawkę dla dziecka, staramy się przewidzieć i przygotować niezbędne ubranka dla maleństwa, środki do pielęgnacji, pieluchy, chusteczki nawilżane itp. Warto jednak dogłębnie przyjrzeć się dostępnym akcesoriom, które mogą przydać się zwłaszcza podczas pierwszych chwil po porodzie. Do tych akcesoriów możemy zaliczyć smoczek dla noworodka, maść z lanoliną na sutki, laktator, delikatne pieluszki bawełniane lub muślinowe, czy też wygodną poduszkę do karmienia. Po powrocie z maleństwem do domu bardzo przydatny może okazać się szumiący miś, pomagający dziecku wyciszyć się i zasnąć, a także modne w ostatnim czasie kokony, lub stylowe kosze Mojżesza do spania. Spokojny sen noworodka to dla rodziców priorytet, dlatego wszelkie akcesoria, które mogą w tym pomóc, są na wagę złota.

niezbędnik przyszłej mamy

Akcesoria dla niemowlaka warte uwagi

Wraz z upływem dni i tygodni noworodek staje się coraz bardziej świadomy i kontaktowy, zaczyna interesować się otaczającym go światem i w tym momencie warto zaopatrzyć się w pierwsze zabawki, grzechotki, czy szeleszczące misie. Najlepiej, aby były one w odcieniach czerni, bieli i czerwieni, gdyż to właśnie te kolory niemowlaki rozpoznają w pierwszych tygodniach życia. Kolorowa zawieszka na smoczek pomoże uniknąć panicznego poszukiwania ukochanego uspokajacza, natomiast bezpieczny drewniany gryzak, doskonale sprawdzi się w treningu koordynacji ruchowej dziecka, a przy tym skutecznie rozmasuje swędzące dziąsła. Jak widać, jest sporo gadżetów, z pozoru zwyczajnych, o których jednak warto pamiętać zwłaszcza na początku, gdyż mogą ułatwić i umilić nam i maleństwu początki wspólnego życia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *