wynajem koparki

Czy wynajem koparki to duży koszt?

Planując różnego rodzaju prace budowlane często nie jesteśmy posiadaczami profesjonalnych maszyn budowlanych. Stając przed takim zadaniem jak wykop fundamentów pod dom, budowa basenu czy innego rodzaju prace ziemne potrzebujemy takich urządzeń jak koparka czy koparko ładowarka. Na szczęście nie jest to duży problem, ponieważ wynajem koparki to bardzo popularna w ostatnim czasie usługa, którą znajdziemy w każdym mieście.

Wynajem koparki

Firmy na terenie właściwie każdego większego miasta w Polsce oferują profesjonalne usługi w zakresie prac ziemnych i budowlanych. Wśród nich również wynajem koparki. Praca z koparką jest zdecydowanie bardziej efektywna niż wykonywanie prac ziemnych ręcznie. Zastosowanie koparki znacznie skraca czas wykonania zadania oraz zwiększa jego precyzyjność i prawidłowość wykonania.

Wynajem koparki z operatorem czy też bez?

To zależy. Jeżeli sami posiadamy odpowiednie umiejętności lub znamy kogoś, kto sobie z tym poradzi to ja najbardziej wystarczy wynajem samej koparki. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiednich umiejętności, to wynajem koparki z operatorem da nam gwarancję, że wszystkie prace zostaną wykonane profesjonalnie i prawidłowo.

Cennik usług wynajmu koparki

Ceny w dużej mierze zależą od stawek w okolicy, natomiast mieszczą się zazwyczaj w ogólnych normach. Wynajem koparki z operatorem najczęściej naliczany jest godzinowo. Wówczas godzina kosztuje w granicach od 70 do 150 zł za godzinę. Natomiast wynajmując samo urządzenie najczęściej płacimy za cały dzień i są to koszty od 350 do nawet 500 zł za jeden dzień.

Wynajem koparki to oczywiście niewątpliwe koszty. Jednak skala korzyści jakie daje wykorzystanie profesjonalnej maszyny podczas prac budowlanych jest zdecydowanie korzystna. Prace ręczne trwają znacznie dłużej i również kosztują. Wynajmując koparkę mamy gwarancję, że praca będzie wykonana szybko i dokładnie. Zwłaszcza jeżeli mówimy o tak ważnych zadaniach jak wykop fundamentów pod budowę domu. Wówczas zdecydowanie nie należy oszczędzać.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *