systemy płatności internetowych

Szybkie, niezawodne i bezpieczne płatności dla e-commerce, dzięki Paybynet

Branża e-commerce jest obecnie najszybciej rozwijającym się obszarem handlu i koniem pociągowym światowej gospodarki. To, co przyciąga kupujących do e-sklepów, to nie tylko o wiele większa paleta asortymentu niż w sklepie stacjonarnym i komfort kupowania bez konieczności wychodzenia z domu, ale również możliwość dokonywania szybkich i bezpiecznych płatności internetowych.

Wirtualny cash

Wirtualna rzeczywistość to miejsce, gdzie granice państwowe w zasadzie nie istnieją. E-commerce otwiera przed nami możliwość swobodnego, niczym nieograniczonego handlu. Jest sprzedawca, który oferuje swój produkt, i jest klient, który go kupuje. Jednak w e-commerce rozliczenie odbywa się drogą elektroniczną, a pieniądze w wirtualny sposób trafiają z konta klienta na konto sklepu.

Nie obejrzysz, zanim nie zapłacisz

Obecnie istnieje wiele metod płatności dla e-commerce. Cechą odróżniającą polski rynek od innych jest nadal popularna metoda płatności za kupiony towar przy odbiorze zarówno gotówką, jak i kartą (cash on delivery). Według badań TNS Kantar przeprowadzonych w marcu 2019 roku, z tej formy płatności korzysta obecnie 37 proc. konsumentów robiących zakupy online (w 2018 r. 48 proc.). Decyduje o tym wiele czynników i niejednokrotnie nieprawdziwych przekonań, jak np. że zamówienie zostanie szybciej zrealizowane, skoro nie zostało jeszcze opłacone. Bywa, że odbiorca chce po prostu obejrzeć produkt przed zapłaceniem. Nic bardziej mylnego. Obecnie coraz więcej sklepów rezygnuje z tej formy płatności dla e-commerce lub drastycznie ją ogranicza. Coraz więcej osób, 37 proc., płacąc w internecie szuka logo swojego banku na stronie sklepu (2018 r. 31 proc.), a 35 proc. konsumentów dokonuje przedpłaty za zakupy za pośrednictwem przelewu.

Nowoczesne płatności dla e-commerce

Dzisiaj zdecydowana większość konsumentów oraz przedsiębiorców preferuje dokonywanie płatności drogą elektroniczną, np. poprzez szybkie płatności internetowe Paybynet. System stworzony i obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR) pozwala na realizację szybkich, niezawodnych oraz bezpiecznych płatności bezpośrednio, prosto z konta kupującego na rachunek sklepu internetowego. W przypadku tego typu płatności dla e-commerce KIR nie pobiera w momencie transakcji żadnej prowizji za jej przeprowadzenie, na konto przedsiębiorcy trafia 100 proc. należności za sprzedany towar. Faktura za obsłużone płatności dla e-commerce wystawiana jest przedsiębiorcy dopiero na koniec miesiąca. Usługa Paybynet działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Pozwala to wyeliminować jakiekolwiek przestoje w płatnościach, a tym samym w realizacji zamówień.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *