Kletno

Skarby Dolnego Śląska: Kletno

Dzięki pięknej okolicy i licznym atrakcjom, niewielkie Kletno przemieniło się w jedno z ważniejszych letnisk, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Wczasy w tej miejscowości mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Dlaczego warto postawić na wypoczynek w tym miejscu. Dla kogo Kletno może się okazać idealnym miejscem na wczasy?
Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że Kletno stało się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w Sudetach. Tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów, dzięki czemu zaplanowanie ciekawej wycieczki w Masyw Śnieżnika nie stanowi większego problemu. Dzięki temu niewielkie Kletno stało się jednym z atrakcyjniejszych miejsc dla tych, którzy chcą lepiej poznać Sudety i spędzić na ich terenie wolny czas w aktywny sposób. Jak jeszcze można spędzić czas w tym miejscu?
Najwspanialszą atrakcją, jaką może się pochwalić Kletno, jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jaskinia ta znana jest ze wspaniałej szaty naciekowej, która może zrobić ogromne wrażenie na każdym turyście zaglądającym do jej wnętrza. Miejsce to może się również pochwalić ciekawą wystawą, którą urządzono w pawilonie wejściowym. Od lat 60-tych XX wieku Jaskinia Niedźwiedzia jest atrakcją, która w rejon Kletna przyciąga miłośników podziemnych skarbów z całej Polski. Nowszą atrakcją, której w czasie wycieczki w rejonie Kletna również warto poświęcić swój czas, jest kopalnia uranu. Na potrzeby turystów zaadaptowano tu jedną ze sztolni, którą goście mogą obecnie zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Taka wycieczka może każdemu dostarczyć niezapomnianych wrażeń oraz ogromnej porcji wiedzy na temat przeszłości oraz geologii tej części Masywu Śnieżnika.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *