Ultrasonografia – informacje podstawowe

Ultrasonografia – informacje podstawowe

Ultrasonografia nazywana inaczej badaniem USG to podstawowa metoda diagnostyczna, bardzo często wykonywana w medycynie. Dzięki niej ortopeda lub inny specjalista wykonać może usg kolana, usg barku, usg stawu, usg ścięgna lub innych ludzkich narządów.

Jak często wykonywane może być USG?

To badanie wykonywane może być wielokrotnie i to w krótkich odstępach czasu. Dzięki niemu lekarz w bardzo szybkim czasie poznać może źródło naszego bólu i to całkowicie bezboleśnie. Badanie takie warto wykonać w sprawdzonym ośrodku zdrowia, by mieć pewność, że wykonane zostało prawidłowo i tak samo zostało odczytane przez ortopedę lub innego specjalistę.

Na czym poleca badanie ultrasonograficzne?

USG jest badaniem obrazowym, dzięki któremu zobaczyć możemy kształt oraz wielkość poszczególnych narządów znajdujących się w ciele człowieka. Dzięki takiemu badaniu wykryć można nieprawidłowości oraz różnorodne zgrubienia lub nawet guzy, które mogą być nawet nowotworami.

Jeśli lekarz wykryje jakiekolwiek zmiany badanie ultrasonograficzne towarzyszy również podczas wykonywania biopsji, kiedy to pobiera się tkanki niezbędne do specjalistycznego badania histopatologicznego.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *