meal preap, przygotowywanie posiłków, jedzenie

Meal preap – czyli jak w godzinę przygotować posiłki na cały tydzień

Dzięki metodzie jaką jest meal preap zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale też pieniądze. Pracujesz od rana do wieczora, a chciałbyś jeść zdrowo pożywnie i tak, aby na talerzu wszystko wyglądało jak z najlepszej restauracji. Wcale nie potrzebujesz na to kilku godzin dziennie.

Dla kogo jest meal preap?

Jeśli zastanawiasz się, czy meal preap to metoda dla ciebie, to chętnie odpowiem na twoje pytanie. Przede wszystkim niezależnie od tego czy pracujesz na pełny etat, czy np. jesteś mamą, która pracuje w domu, czasem możesz po prostu nie mieć chęci lub czasu na gotowanie. Zdarza się to każdemu z nas i jest zupełnie normalne. Wszyscy jednak lubimy jeść smacznie, a niestety smacznie, często równa się czasochłonnie.

meal preap, posiłek, jedzenie

Na czym polega meal preap?

Nadal pewnie zadajesz sobie pytanie, na czym to właściwie ma polegać. Jakim cudem, masz przegotować to samo, ale w krótszym czasie? Wystarczy, że wygospodarujesz sobie w ciągu dnia chwilę na przygotowanie posiłków na dłuższy czas (np. tydzień). Wtedy ugotujesz sobie makarony, ryż, czy ziemniaki, zrobisz pasty kanapkowe, upieczesz czy usmażysz część posiłków.

Możesz przygotowywać nie tylko pełne dania, ale też poszczególne składniki. Możesz zrobić gulasz i zamrozić go na inny dzień, lub po prostu pokroić i podsmażyć mięso do tego gulaszu (zobaczysz, że gotowanie wtedy zajmie ci o wiele mniej czasu).

Meal preap, dieta pudełkowa, jedzenie

Przechowywanie

Pamiętaj jednak, że najważniejsze w tej metodzie jest odpowiednie przechowywanie wcześniej przygotowanych półproduktów, lub dań. Wszystko musi zachować świeżość, nie możesz pozwolić aby produkty uległy zepsuciu.

Jest na to kilka sposobów, jednak najprostszym z nich jest po prostu mrożenie. Wcześniej sprawdź jednak, które z przygotowanych wcześniej posiłków najlepiej zareaguje na mrożenie, a które z nich niekoniecznie. Te, które mrożenia nie lubią, możesz zaplanować jako pierwsze do zjedzenia.

Zdrowo i szybko

Meal preap sposób odżywiania, dzięki któremu nie będziesz musiała wybierać między zdrowym a szybkim. Restauracje typu fastfood nie będą już dla ciebie jednymi deskami ratunku w awaryjnej sytuacji, szybsze i na pewno smaczniejsze rozwiązanie znajdziesz po prostu, w swojej lodówce, lub zamrażarce.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *