puszka hermetyczna zewnętrzna

Niezastąpione puszki hermetyczne do zadań specjalnych

Każdy budynek posiada instalacje elektryczne i telekomunikacyjne, a  to z kolei wiąże się z odpowiednim umieszczeniem puszek instalacyjnych. Zapewniają one dyskretne dojście do określonego okablowania, które jest odpowiednio zabezpieczone.

Można zakupić różne ich rodzaje w zależności od potrzeb. Godnym polecenia modelem są puszki hermetyczne. Dają one maksymalne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami. Są przeznaczone do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zazwyczaj umieszczane są w wylewce betonowej, kostce brukowej oraz terakocie.

Różne rodzaje puszek hermetycznych

Godnym polecenia modelem jest puszka, która posiada wkręcany dekiel. Jest bardzo wytrzymała, można najechać na nią wózkiem widłowym lub samochodem. Puszki te są szczelnie zamykane za pomocą specjalnego klucza, tak więc zabezpieczają w pełni określoną instalację. Kolejna puszką hermetyczną zewnętrzną jest model Floorbox IP67 1975-1E-PLA. Ona również ma kształt okrągły. Zazwyczaj dedykowana jest do powierzchni czyszczonych na sucho i mokro. Zapewnia idealną szczelność, dzięki czemu nie przedostanie się do jej wnętrza woda. Posiada ona odpowiedni wypust na kabelki. Tego typu puszki instalacyjne są solidne, wykonane z mocnego tworzywa, zabezpieczonego dodatkowo gumową uszczelką.

puszki zewnętrzne

Wśród bogatego asortymentu można zakupić również puszki posiadające na deklu naklejoną płytkę szlifowaną, ze stali nierdzewnej lub mosiężną. Po zamknięciu posiada ona wysoki stopień ochronny. Niektóre z tych modeli wyposażone są nawet w cztery gniazda zasilania. Wszystkie parametry wskazują, że są to produkty wysokiej trwałości.

Maksimum bezpieczeństwa i ochrony

Wśród wielu oferowanych wzorów puszek hermetycznych znajdują się puszki instalacyjne posiadające wysuwaną z konstrukcji mikrokolumnę. Są one wykonane z solidnego aluminium, szlifowanego, nielakierowanego odlewu. Oczywiście wytrzymują one ciężar samochodu czy wózka widłowego. Z powodzeniem mogą być instalowane na zewnątrz. Są to puszki z gniazdem CEE, które umieszczone jest w mikrokolumnie. Model tej puszki jest bardzo solidny i wytrzymały ze względu na materiały, z których została wykonana.  Jest odporna np. na działanie soli morskiej. Może być więc z powodzeniem stosowana na wybrzeżach morskich i portach, na parkingach, a także wewnątrz budynków. Wyżej wymienione puszki montowane są w betonowym podłożu. Kolejnym podobnym rodzajem jest puszka wyposażona w kombinacje gniazd siłowych400V 16A lub 32A/IP 67  i gniazd jednofazowych z bolcem lub Schuko – 16A/230V/IP54. Oczywiście puszkę zakupuje się z gniazdami. Zamykana jest ona odpowiednim kluczem, później następuje zablokowanie jej śrubami.

W sklepie puszkipodlogowe.pl oferowanych jest wiele solidnych modeli puszek hermetycznych. W przypadku, gdy klient sam nie potrafi wybrać najodpowiedniejszego produktu, pracownicy firmy pomogą podjąć trafną decyzję. W sposób dokładny przedstawią zalety i przeznaczenie danych modeli i wskażą najodpowiedniejsze. Udzielą wskazówek dotyczących złożenia zamówienia i montażu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *