2KC

Szampańska zabawa bez kaca

Sylwester – kolejna szampańska zabawa przed nami. Chyba jedna z tych największych w roku. Każdy planuje gdzie i z kim będzie chciał spędzić ten czas. Kobiety zastanawiają się co na siebie włożyć, jaką fryzurę ułożyć. A czy ktoś z nas zastanawia się jak ustrzec się przed kacem po imprezie? Przecież dla wielu każda impreza, zabawa kojarzy się ze spożyciem mniejszej lub większej ilości alkoholu.  Więc co możemy zrobić by świetnie się bawić pijąc alkohol nie martwiąc się, że możemy doznać „syndromu dnia następnego”?

Dlaczego powstaje kac?

By skutecznie zapobiegać powstawaniu kaca po upojeniu alkoholowym, najlepiej znać jego losy w organizmie oraz pochodne, które wyrządzają w nim szkody. Tak więc głównym składnikiem każdego rodzaju alkoholu jest etanol. Wchłania się on niemal zaraz po spożyciu i dociera do każdego naszego zakątka ciała dzięki krwi. Tylko niewielka ilość spożytego alkoholu jest usuwana z organizmu w niezmienionej postaci wraz z moczem, potem i wydychanym powietrzem. Większa jego część przechodzi bardzo złożoną obróbkę biochemiczną w wątrobie. Tam dehydrogenaza alkoholowa (enzym) przekształca etanol w aldehyd octowy – trujący związek, który następnie jest przekształcany w kwas octowy przez dehydrogenezę aldehydową. Za kaca odpowiada aldehyd octowy.

2KC

Jak objawia się syndrom dnia następnego?

Każdy z nas, dzień po upiciu się alkoholem na imprezie, ma inne dolegliwości. Jednak jest określona ogólna grupa objawów, które należą do symptomów poimprezowego kaca. Należą do nich:

  • Ogromne zmęczenie całego organizmu
  • Potężne bóle głowy
  • Częste mdłości, które mogą zakończyć się wymiotami
  • Zimne dreszcze całego ciała
  • Nadwrażliwość na dźwięk i światło
  • Brak apetytu
  • Ból żołądka
  • Drżenie rąk
  • Problemy z koncentracją
  • Obniżenie nastroju i ciągła irytacja

Alkohol przyczynia się w dużej mierze do zaburzeń biochemicznych w naszym organizmie. Jedną z najczęstszych nieprawidłowości naszego organizmu jest zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej. Wówczas następuje jednoczesne nadmierne wydalanie z organizmu wapnia, potasu, fosforanów oraz magnezu, a także obniżone ich wchłanianie. Kolejną nieprawidłowością jest spadek poziomu glukozy w naszej krwi wynikające z nieprawidłowej syntezy tego cukru przez wątrobę.

Jak sobie radzić z kacem

Na radzenie sobie z kacem jest wiele sposobów. Każdy z nas ma kilka sprawdzonych sposobów. Najczęściej zaleca się by przed degustowaniem trunków zjeść tłusty, solidny posiłek, wypić szklankę mleka lub 0,5 litra wody niegazowanej, zażyć witaminę C, węgiel leczniczy w tabletkach lub specjalne preparaty jak 2KC. W trakcie picia alkoholu należy pamiętać by nie mieszać kilku rodzajów alkoholi, dużo pić napojów bezalkoholowych, jeść często posiłki i dużo się ruszać. Następnego dnia, jeżeli wystąpi kac, dobrze jest wziąć zimny prysznic, dostarczyć organizmowi glukozy oraz pić napoje izotoniczne. Powinniśmy też zażyć świeżego powietrza.

2KC dobry na kaca

2KC to preparat, którego skład jest bardzo precyzyjnie dobrany. Składniki w nim zawarte wspomagają metabolizm alkoholu. Wspiera on również procesy fizjologiczne organizmu następnego dnia po spożyciu alkoholu. Jest on dostępny bez recepty w każdej aptece. Suplement ten stosuje się w trakcie spożywania alkoholu lub po zakończeniu degustacji trunków alkoholowych. Można go również zastosować w przypadku pojawienia się następnego dnia objawów kaca.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *