Zdrovit Litorsal trzyma elektrolity pod kontrolą

Zdrovit Litorsal trzyma elektrolity pod kontrolą

To, że elektrolity są nam niezbędne do funkcjonowania, wie prawie każdy. Natomiast sporo z nas nie wie, za co właściwie odpowiadają i do czego może doprowadzić ich niedobór. Warto również wiedzieć, w jakich sytuacjach tracimy ich najwięcej.

Elektrolity w tabletkach do połykania – w czym pomagają?

Elektrolity to jony soli obecne w płynach naszego ciała czyli we krwi, w płynach tkankowych, w osoczu. O jakie sole konkretnie chodzi? To przede wszystkim sód, wapń, potas i magnez. To dzięki nim odbywają się tak ważne procesy jak przenoszenie impulsów nerwowych do innych komórek.

Preparaty takie jak Zdrovit Litorsal pomagają uzupełnić poziom elektrolitów w trakcie upałów, wzmożonego wysiłku fizycznego. To wtedy tracimy ich najwięcej i wtedy mogą pojawić się objawy związane z ich niedoborem: osłabienie, drżenie mięśni, zawroty głowy, a nawet omdlenia czy zaburzenia rytmu serca. Preparat oferuje np. internetowa apteka Wapteka.

Zdrovit litorsal dla dzieci

Zdrovit Litorsal na biegunkę

Środek ma również swoją „specjalistyczną” wersję. Litorsal na biegunkę zapewnia odpowiednie nawodnienie i utrzymanie w równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego podczas biegunki lub wymiotów. Preparat może być również stosowany, by im zapobiegać. Szczególnie ważne jest to, że mogą stosować go osoby w dolegliwościach związanych z zespołem jelita drażliwego.

Zdrovit Litorsal dla dzieci

Litorsal może być również stosowany przez dzieci powyżej trzeciego roku życia. Również im pomoże w uzupełnieniu elektrolitów na co dzień, a także w przypadku kłopotów związanych z biegunką, także tą infekcyjną, o ostrej postaci, która szczególnie często dotyka dzieci.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *