alkohol

Jak przezwyciężyć kaca?

Impreza alkoholowa wiąże się z dużym kacem następnego dnia. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedyną deską ratunku będą preparaty z apteki? Na pewno nie! Kaca można pozbyć się poprzez stosowanie domowych metod. Warto je poznać, jeśli będziemy chcieli się zmierzyć z niemiłosiernym kacem. Sok pomidorowy, miód czy zioła mogą być bardzo pomocne w tej walce.

 

W jaki sposób można pozbyć się kaca domowymi metodami?

Sięgnięcie po tabletkę z apteki jest bardzo proste, jednak nie wszyscy wiedza jak poradzić sobie z kacem stosując tylko domowe metody. Domowe metody mogą być bardzo skuteczne w walce z kacem. Kac powoduje ból głowy czy drżenie rąk – są to typowe objawy zatrucia alkoholem. Witamina C może być niezwykle skuteczna, znajdziesz ją na przykład w kiszonej kapuście. Jest ona bogata również w inne witaminy i minerały, których może brakować po alkoholowej imprezie. Kiszona kapusta zawiera także bakterie probiotyczne. Dzięki nim wydalane z organizmu są toksyny. Wpływają one równie z korzystnie na nasza mikroflorę.  Sok z kiszonej kapusty powinien być pity na czczo, w ten sposób ugasimy pragnienie. Na kaca dobrze również wypić sok z ogórków kiszonych czy buraczany.

Na brak potasu przyjdzie nam z pomocą sok pomidorowy. Potas jest niezbędny do prawidłowej pracy serca. Również posiada pozytywne właściwości, jeśli chodzi o napięcie mięśniowe i przewodnictwo nerwowe. Szklanka takiego soku powinna nam przynieść wiele korzyści. Dobrym rozwiązaniem może być również przyrządzenie mikstury z miodu i wody, do której możemy dodać cytrynę. Dzięki temu lepiej będzie funkcjonował nasz metabolizm, a organizm będzie szybciej radził sobie z detoksykacją organizmu.

Odpowiednie zastosowanie ziół może być również nieodzowne w przypadku walki z kacem. Rumianek i mięta będą przydatne w pozbyciu się mdłości. Ziele piołunu sparzone wrzątkiem również jest często stosowane na kaca.

A jeśli nie domowe receptury to co? Produkty 2KC także pozwolą na skuteczną walkę z dolegliwościami alkoholowymi. Sprawdź już teraz.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *