fartuchy medyczne

Odzież medyczna dla służby zdrowia

Odzież, która używana jest w branży medycznej ważna jest ze względu na wygodę, higienę oraz wygląd. Najbardziej istotna jest jednak ochrona, jaką otrzymuje pracownik przed działaniem niebezpiecznych czynników biologicznych.

Dyrektywa 2000/54/EC określa podstawowe zasady ochrony pracowników przed czynnikami biologicznymi. Znajdziemy  w niej także zasady higieny pracowników.

Na oddziaływanie czynników biologicznych najbardziej narażeni będą pracownicy placówek służb zdrowia, punktów weterynaryjnych, laboratoriów diagnostycznych. Zagrożeni również są pracownicy zajmujący się usuwaniem i oczyszczaniem ścieków i osoby pracujące w rolnictwie.

Ze względu na duże ryzyko związane na kontakt z krwią chorym na choroby zakaźne personel medyczny powinien być wyposażony w specjalistyczną odzież medyczną. Odzież ta pozwala chronić nie tylko pracowników, ale również pacjentów.

Na bloku operacyjnym czy w stacji dializ występuje bardzo duże zagrożenie zarażeniem się przykładowo wirusem HIV, żółtaczką typu B oraz C. Personel w tych miejscach ma ciągły kontakt z płynami ustrojowymi czy krwią.

Środki do jednorazowego użycia w służbie zdrowia stanowią aż 70% produkcji. Wymagania dotyczące odzieży ochronnej i jej ochrony przed działaniem szkodliwych czynników biologicznych znajdziemy w europejskiej normie PN-EN 14126.

Gdzie można kupić odzież medyczną?

Godnym polecenia jest sklep Uniformix, który to już od wielu lat zaopatruje placówki medyczne w swoje produkty. To renomowana marka, która dostarcza wyłącznie produkty najlepszej jakości. Z oferty Uniformix skorzystało już tysiące klientów ceniących sobie komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo i gwarancję solidności wykonania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *