Małe mieszkanie a dziecko

Dla wielu osób narodziny dziecka są najszczęśliwszą chwilą w ich życiu. Po okresie nieograniczonej radości, u niektórych pojawia się czas zmartwienia. Dzieje się tak, gdyż posiadają oni niewielkie mieszkanko, w którym brakuje oddzielnego pokoiku dla maluszka. Zatem ogromnym wyzwaniem jest urządzenie niewielkiego mieszkania tak, by wszelkie niezbędne dziecięce akcesoria się pomieściły. Co zatem powinniśmy zrobić i jakie gadżety możemy wykorzystać?

Niemowlęcy kącik w salonie

W niewielkim mieszkanku przestrzeń naszego maleńkiego dziecka można zorganizować w salonie. Jednak musimy pamiętać, by była to wydzielony osobny kącik. Dziecięce łóżeczko oraz komodę bądź niewielką szafkę należy ustawić z dala od okna pod wolną ścianą. Można je oddzielić od salonu regałem bądź ozdobnymi, dużymi roślinami. Przy takim ustawieniu musimy pamiętać jednak o tym, by dziecięce meble oraz wszelkie dodatki zgrać kolorystycznie z aranżacją salonu.

Maleństwo w sypialni

Na samym początku większość rodziców pragnie mieć swoje maleństwo przy sobie w sypialni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż podczas wizyty gości nikt nie będzie się krępował głośną rozmową, zaś maluch będzie mógł spokojnie spać. Z tego względu należy przemeblować sypialnię tak, by oprócz umieszczenia w niej łóżeczka obok łóżka sypialnianego, mieć również łatwe dojście do wszelkich półek czy też szuflad.

sklep dla dzieci

Podstawa wielofunkcyjność

Gdy w naszym życiu pojawia się maleństwo, a nie dysponujemy dużą powierzchnią mieszkania należy wówczas postawić na wielofunkcyjność rzeczy. Przy zakupie łóżeczka stawiajmy na modele, które posiadają wbudowaną dolną szufladę, bądź zawierające z boku mini komodę. Umożliwi to nam łatwe przechowywanie pieluch, pampersów czy też ubranek dla dziecka. Zamiast dodatkowej komody bądź szafki na kosmetyki pielęgnacyjne czy zabawki można na ścianie umieścić niewielkie wiszące regały, na które bez problemu sięgniemy w każdej chwili. Kupując bujaczek, krzesełko do karmienia czy wózek wybierajmy modele składane. Wówczas w trakcie przechowywania nie zajmują one wiele miejsca, a w chwili, gdy są nam potrzebne, w szybki sposób możemy je rozłożyć. W utrzymaniu porządku niezbędne mogą okazać się różnego rodzaju kosze bądź pudełka na zabawki. Pozwalają one nam przechowywać nie tylko pluszaki i maskotki, ale także kocyki, pieluchy czy różnego rodzaju dziecięce akcesoria. Można je zawiesić na łóżeczku bądź poukładać w jednym kącie, dlatego warto zaopatrzyć się w nie jeden taki pojemnik na zabawki, lecz kilka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *