Jak zaaranżować wygodny i funkcjonalny przedpokój?

Jak zaaranżować wygodny i funkcjonalny przedpokój?

Jak zaaranżować wygodny i funkcjonalny przedpokój?

Aranżacja przedpokoju wydaje się dość błahą, a nawet nieistotną kwestią, którą często pomijamy podczas planowania i urządzania domu lub mieszkania. To duży błąd, ponieważ to właśnie przedpokój jest miejscem, w którym witamy odwiedzających nas gości, w którym każdego dnia zbieramy się do wyjścia i do którego wchodzimy zaraz po powrocie do domu. Pomieszczenie w dużej mierze przechodnie, ale równocześnie reprezentacyjne i funkcjonalne i takie też powinny być meble, które się tam znajdują. Jak więc urządzić komfortowy przedpokój, jakie meble do przedpokoju wybrać, aby były przydatne, a jednocześnie efektowne?

Przedpokój – jaką ma funkcję?

Zanim zabierzemy się do kompletowana mebli do przedpokoju, warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję pełni lub będzie pełnił w naszym domu, co będziemy w nim robić, w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać? Wiele osób każdego ranka w pospiechu krząta się po domu w poszukiwaniu kluczy, torebki, biegając od przedpokoju do łazienki, aby poprawić makijaż czy zabrać torbę. Brak odpowiedniego miejsca na pozostawienie wspominanych rzeczy po powrocie do domu skutkuje codziennym porannym chaosem. Aranżując w odpowiedni sposób przedpokój, możemy skutecznie sobie pomóc i zaoszczędzić mnóstwo, tak cennego o poranku czasu. Szafka na klucze, wieszak na torebkę, wygodne lustro, regał na torbę na laptopa. Te wszystkie elementy mogą stać się częścią komfortowego przedpokoju, który pomoże zapanować nad codziennym chaosem. Oczywiście nie należy zapominać o reprezentacyjnej funkcji tego pomieszczenia. Meble do przedpokoju powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też eleganckie. To właśnie tutaj witamy gości, można więc powiedzieć, że przedpokój jest wizytówką całego naszego domu czy mieszkania.

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Zatem, kiedy znamy już przeznaczenie oraz nasze oczekiwania względem przedpokoju, możemy przejść do kompletowania mebli do tego pomieszczenia. To, jakie wybierzmy, w dużej mierze będzie zależało od dostępnej przestrzeni. Duży obszerny przedpokój możemy swobodnie wyposażyć w wygodną szafę na kurtki i buty, duże lustro, ławeczkę do zakładania butów, a także wygodą komodę czy szafkę na klucze i inne podręczne rzeczy. W mieszkaniach w bloku nie ma jednak zwykle dużo miejsca, które pozwalałoby na takie umeblowanie przedpokoju. W takim przypadku musimy więc wybierać rozwiązania kompaktowe, takie jak szafa na buty z miejscem na klucze, szafa na kurtki, z zamykanymi pułkami, wieszakami i lustrem, czy też minimalistyczny wieszak na kurtki, z wbudowanym lustrem i półką np. na klucze. Oczywiście ważny jest też design mebli do przedpokoju. Tutaj również warto wziąć pod uwagę styl całego domu czy mieszkania i meble do przedpokoju dopasować do panującej w pozostałych pomieszczeniach stylistyki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *